Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Youtube Abone ve İzlenme Sayısı Nasıl Artırılır? Bu Yöntemlerle Youtube Fenomeni Olabilirsiniz!

Genel

9 Ağustos 2018 Perşembe 00:03:46

Youtube Abone ve İzlenme Sayısı Nasıl Artırılır? Bu Yöntemlerle Youtube Fenomeni Olabilirsiniz!

Youtube son yıllarda binlerce sayıda yayıncının platforma dahil olmasıyla çok daha cazip bir hale geldi! Peki Youtube’da açtığınız kanala yüklediğiniz videolarda nasıl fazla izlenme alabilirsiniz? Youtube video izlenme sayısı nasıl artırılır? Youtube kanalınızda abone sayısı nasıl artırılır? Tüm bu soruların yanıtlarını ve yöntemlerini sizler için araştırdık…

Her geçen gün yepyeni ve güncel içerikleriyle 7’den 70’e her yaşa hitap eden dinamik yapısını birleştiren Youtube, dünya üzerinde en çok takip edilen ve kullanılan video paylaşım platformudur. Dünyada ve Ülkemizde son yıllarda “Vlog, Youtube kanalı, Youtuberlık” gibi kavramlar popüler hale gelmiş, Youtube’ın reklam servisinin ülkemizde de kullanıma girmesiyle bu popülarite çok yüksek boyutlara ulaşmıştır. Öyle ki çevremizde de gördüklerini, yaşadıklarını Youtube’a yükleyip milyonlara ulaşan kişiler görmek artık çok zor değil. Hâl böyle olunca siz de bir Youtube kanalı açıp içeriklerinizi milyonlarca kişiye sunabilirsiniz.

Videonuz ne kadar kaliteliyse izlenme sayınız ve kanalı takip eden abone sayısı o kadar çok olacaktır. Aynı zamanda Youtube süreklilikte istemektedir. Bunun için kendi kanalınıza izleyici penceresinden bakmalı, izleyicinin neleri istediğini düşünmeye başlamalısınız. Peki izleyicinin ne düşündüğünü, ne istediğini anlamanın kolay bir yolu var mı? Evet, var. Youtube’da başarısını, rüştünü ispat etmiş kaliteli içerikler üreten Youtube kanallarını incelemeye alarak kendi kategoriniz, yapmak istedikleriniz doğrultusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Elbette o kanalların arkasında büyük bir reklam ve finans ağı olabilir. Sizin koşullarınız onlarla rekabet etmeye yetmeyebilir. Bunun için asla üzülmeyin ve motivasyonunuzu kaybetmeyin! Anahtar kelimeniz Sabır ve Kalite olsun. Youtube kanalınıza sabırla içerik üretmeye ve bu içeriklerin kaliteli olmasına özen gösterin, bir bakmışsınız hedeflediğiniz yerdesiniz!

Şimdi size Youtube’da kaliteli içerik nasıl üretilir? Youtube izlenme ve abone sayısı nasıl artırılır? Sorularının cevabını verecek ipuçları sunacağız. Bu küçük görünen önemli detaylara dikkat ederek siz de kanalınızı ve videolarınızı milyonlara ulaştırabilirsiniz. Lütfen hiçbir detayı küçük görmeyin ve atlamadan özen göstermeye çalışın. İşte o detaylar…

  • Videonuzun Kapağı Nasıl Olmalı? Video kapak resmi bir içeriğin olmazsa olmaz en önemli unsurudur. Özellikle clickbait dediğimiz olay için video kapağını çok iyi belirlemelisiniz. İçeriğinizle uyumsuz, telifli ve görüntü kalitesi kötü olan video kapakları izleyiciyi videonuzdan uzaklaştırır! Bu nedenle videonun içeriğine dair fikir veren, HD çözünürlüklü, telif içermeyen fotoğrafı video kapağı yapmalısınız.
  • Videonuzun Başlığı Nasıl Olmalı? Videomuzun başlığı, içeriğimizi en kısa en özet haliyle en iyi şekilde anlatacak şekilde olmalıdır. Video kapağıyla birlikte izleyicilerin en dikkat edeceği nokta video başlığı olacaktır. Videonuzun başlığı ilgi çekici ve içerikle uyumluysa izleyici videoyu izlemek için can atacaktır. Başlıktaki kelimeleri özenle seçmeli, kelime analizini Adwords üzerinden yapmalı, rekabet seviyesini kontrol etmelisiniz.
  • Video Etiketleri Neden Önemli? Video etiketleri, videonuzu arayan izleyicilere yol gösteren en önemli SEO araçlarıdır. Videonuza ne kadar çok etiket girerseniz o girdiğiniz etiket sayısınca aramalarda videonuz listelenir. Video etiketi girerken dikkat edilmesi gereken nokta içeriğinizi izleyicilerin Youtube’da hangi kelime ve kelime öbekleriyle aradığıdır.
  • Youtube Kanalınızı Tanıtın, Çevrenize, Forumlara ve İnternetin Her Köşesine… Youtube kanalınızı başta aileniz, arkadaşlarınız ve çevreniz olmak üzere tanıtabileceğiniz her ortamda, platformda tanıtmaya, yaymaya özen gösterin. Böylece gitgide büyüyen bir kitleye ulaşacaksınız.
  • Sosyal Medyayı Etkin Kullanın, İçerikleri Buralardan da Paylaşın… Youtube kanalında yer alan içeriklerinizi Twitter, Facebook, İnstagram gibi sosyal medya platformlarında yayınlayın, buralarda da kanalınızı tanıtın, videolarınızı gösterin ve geniş kitlelere bu platformlarda da ulaşmayı hedef edinin.
  • Kanal Standartlarınızı Yükseltin, Yatırım Yapın. Youtube kanalınızı geliştirmenin en önemli yolu, kullandığınız ekipmanların yani içerik üretirken kullandığınız araç gerecin kaliteli olmasından geçer. Kaliteli mikrofon, kamera vb. araç gereçlerle izleyicilerinize işinizi iyi yaptığınızı belli edin, işinize verdiğiniz önemi gösterin.
  • Videolara Beğeni ve Yorum Yapılmasını Sağlayın. Youtube Videonuzun başında ve sonunda kanalınıza abone olunmasını, videolarınıza yorum ve beğeni gelmesini teşvik edici animasyonlar, hatırlatmalar yerleştirin. Bu yorum ve beğeniler Youtube kanalınızın Youtube tarafından daha erken fark edilip daha hızlı gelişmesini ve aramalarda daha üst sıralarda yer almasını sağlar.

Yukarıda verdiğimiz tüm önerileri ciddiye alıp kaliteli ve sabırla içerik üretmeye devam ederseniz elbet bir gün hedefinize ulaşacak, içeriklerinizi milyonlara sunmayı başaracaksınız. Anahtar kelimelerimiz tekrar hatırlatıyoruz SABIR ve KALİTE. Bu ikisinden ödün vermediğimiz sürece önümüzde hiçbir şey duramaz!

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı