Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Yeşil Deniz Yeniden Başlayacak mı? TRT 1 Yeşil Deniz için Açıklama Geldi!

Televizyon

24 Ağustos 2018 Cuma 23:23:05

Yeşil Deniz Yeniden Başlayacak mı? TRT 1 Yeşil Deniz için Açıklama Geldi!

TRT 1 ekranlarında bir dönem yayınlanan ve çok sevilen Yeşil Deniz dizisi yeniden başlayacak mı? Yeşil Deniz dizisi hangi kanalda yayınlanacak? TRT 1’in sevilen dizisi Yeşil Deniz için bir açıklama geldi! Dizi yeni sezonda yayın hayatına yeniden mi başlayacak? Sizler için araştırdık…

YEŞİL DENİZ

Sımsıcak bir ege hikayesi..

Gözlerinizi kapatın ve bir kasaba hayal edin.Sıcacık tertemiz kalpli insanlarının yaşadığı, dar sokaklarda sıcak sohbetleri, traktör sesleri , motorsiklet çığlıkları , yol kenarlarındaki asırlık ağaçları, derelerinden şırıl şırıl akan buz gibi suyuyla, tarih kokan evleri ve diziye de adını veren denizi andıran yemyeşil ovasıyla İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı şirin bir kasaba YEŞİLOVA. Belediye hoparlörlerinden 24 saat anonsların yapıldığı, herkesin herkesi tanıdığı ve herkesin birbirinin her şeyini bildiği, bırakın cep telefonunu ev telefonunun bile nadir bulunduğu her evde bulunmadığı, arkadaşlıkların dostlukların komşulukların aşkların en saf en temiz duygularla yaşandığı sıcacık sevimli bir yer.

Başrollerini Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Güneş Sayın, Emine Gürsoy, Renan Bilek, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç ve Emin Gümüşkaya’nın paylaştığı  TRT  1 ‘ in efsane komedi dizisi YEŞİL DENİZ, 75.bölüm’de sezon finali yapmıştı. Ancak ardında birçok soru işaretleri bırakmış ve seyirciyi üzmüştü. 1. bölümünden itibaren seyirciyi ekrana kitleyen bu dizide MacGyver Süleyman rolüyle gönüllere taht kuran oyuncu Mert TURAK’ın nerede kalmıştık diye  bir paylaşımı büyük heyecana sebep oldu. Acaba bu efsane dizi yeniden mi başlayacak  sorularını gündeme getirdi ancak Mert Turak’ın bu paylaşımının altına binlerce yorum yapılmasına rağmen kesin bir cevap gelmedi.

DİZİDE YARIM KALAN VE SEYİRCİYİ TATMİN ETMEYEN, BİLİNMEYENLER NELERDİ?

İşte bu sorunun cevabı için biraz diziden bahsedecek olursak, yukarıda da belirtildiği üzere Ege’nin şirin Yeşilova kasabasında geçen başta dizinin başrol karakteri  Radyocu İsmail’in ilk aşkı olan Sedef’in; İsmail’in Belediye Başkanının kızı Zümrüt ile olan ilişkisini öğrendikten sonra öfkelenip kasabanın en zengini olan Tüccar Sami’nin biraz saf ama tertemiz yürekli Bahri ile evlenmek istemesinin ardından İsmail-Sedef aşkında kopuşa neden olması ve ardından İsmail’in Zümrüt’ü daha da çok sevmeye başlaması, Sedef’ten ayrılmayı kafasına koyarak ona bir mektup yazması dizinin  en güzel yerlerinden Kavaklıtepe’nin manzarası ile birleşince tadına doyumsuz bir kasaba komedisi ve romantizmi yaşanmıştı. Sedef bu ayrılık mektubunu alınca derin bir üzüntüye boğulmuş gözyaşları içinde traktörüyle evine dönerken kaza yapmış ve ayaklarından sakatlanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştu. Bu durumda bile gururundan ödün vermeyen Sedef, İsmail’in bu olaydan kendini sorumlu tutarak kendisine dönme çabalarına olumsuz cevaplar vermiş ve ondan uzaklaşmaya çalışmıştı. Ve sonunda bu büyük aşk Sedef’in köyü terk etmesiyle adeta sona ermişti.  Sedef Nereye gitti geri dönmeyecek mi? Ve İsmail’i bir daha hiç görmeyecek mi?

Genelde sadıçların başrolde yer aldığı dizide dizinin ikinci başrol karakterlerinden MacGyver Süleyman bildiğiniz üzere bir hastalığı vardı ve herkesten saklıyordu neydi bu hastalığı acaba hastalığına çare bulundu mu? Ayrıca annesi yıllardır gözleri kapalı fakat gönül gözü hiç kapanmayan içindeki derin duygularına yorgunluklarına rağmen yaşama sevincini hiç kaybetmeyen sanki gözleri görüyormuş gibi her şeyi eliyle koymuş gibi bulan, Süleyman’ı ayak tıkırtısından tanıyan Hafize ananın gözleri tekrar açılacak mı?

Dizinin bir diğer efsane karakteri sadıç Emin’in uzunca bir zaman çocuğu olmamış ve bu durum içinde derin yaralar açılmasına neden oluyordu. Çocuğunun olmayışına çok üzülüyordu ve sadıçlarına şakasını bile yaptırmıyordu. Nihayet çocuğu olacağı haberini aldı daha sevincini bile yaşayamadan çocuğunu kucağına alamadan dizi sonlandı.

Yeşil denizde daha birçok yarım kalan hikayeler vardı. Kasabada büyükten küçüğe herkesin muhteşem oyunculuk sergilediği dizide sanki herkes başrol  gibi izleyicinin kalbinde taht kurmuştu. Bir soru daha. İsmail’in kardeşi Ersin o büyük yazar olma hayalini gerçekleştirebilecek mi?

Sonuç olarak bu soruların cevaplarını dizi TRT 1 ekranlarında veya farklı bir kanalda tekrar başlarsa öğrenebileceğiz. Ancak şuan için ne yapım şirketinden ne de TRT’den Yeşil Deniz ile ilgili kesin bir açıklama gelmedi. Yeşil Deniz izleyicisi, dizinin yeniden başlamasını dört gözle bekliyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı