Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Twitter Eriyor! 3,5 Milyon Kullanıcı Uçtu!

Teknoloji

28 Temmuz 2018 Cumartesi 11:18:55

Twitter Eriyor! 3,5 Milyon Kullanıcı Uçtu!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter, 3.5 milyon aktif kullanıcısını kaybetti! Facebook’tan milyonlarca kullanıcının ayrılmasının ardından hisseleri büyük düşüş yaşamış, tam 200 milyar dolarlık kayıplar konuşulmaya başlanmıştı! Aynı durumunda Twitter’ın da başına gelebilir! Twitter’dan son dönemde ayrılan aktif kullanıcı sayısı 3.5 milyonu buldu! 

Dev sosyal medya platformu Twitter, Facebook’un başına gelenleri yaşayabilir! Facebook Inc’in Amerikan Seçimlerinde kullanıcı verilerini sattığının ortaya çıkmasının ardından birçok ülkeden Facebook’a şeffaflık ve kullanıcı verilerini koruma, hakaret-nefret ve taciz söylemlerinin bilgilendirilmesi noktasında baskı yapılıyordu. Aynı durum şuan Twitter için de geçerli. Twitter’a şeffaflığını artırması ve yargı organlarına daha çok yardımcı olunması noktasında baskılar yapılıyor. Bu durumda Twitter’ın da Facebook gibi hisse değerlerinde düşüşler yaşanabileceği öngörülüyor!

Yapılan araştırmalar ortaya çıkardı ki Twitter son yıllarda aktif olarak faal durumda olan 3 milyon 500 bin kullanıcı hesabını kaybetti. Thomson Reuters tarafından yaptırılan araştırma sonucuna göre şu anda Twitter’da toplam 335 milyon aylık aktif kullanıcı bulunuyor. Bunun yanı sıra Twitter şirketi yıllık harcamalarını ilk etapta 375 milyon dolardan 450 milyon dolara ardından da 500 milyon dolara çıkarmıştı.

TWİTTER’DA “FAKE” HESAPLAR KAPATILIYOR!

Aktif 3,5 milyon kullanıcısını kaybeden Twitter, bir yandan da sahte hesapları kapatma yoluna gidiyor. Öncelikle şunu ifade edelim ki 30 günden az Twitter’da yer alan bu “Fake” hesaplar aktif kullanıcı sınıfına girmiyor. Yani kapatılan 3,5 milyon hesabın yanı sıra 70 Milyon “Sahte” hesapta kapatıldı. Bu da ortaya çok korkunç bir sayı çıkarıyor.

Borsada Twitter’ın ilerleyen günlerde sert bir çakılma yaşayabileceği konuşuluyor. Wall Street’in hafta sonuna girmesiyle kıl payı kurtulan Twitter, önümüzdeki hafta başında çakılabilir. Hisse değerlemesinde büyük bir çöküşün ön görüldüğü twitter Hisseleri bakalım haftaya nasıl bir başlangıç yapacak? Amazon’un hazırlayacağı son çeyrek kazanç raporu doğrultusunda bunu göreceğiz.

 

6 Yorum yapıldı

6 Yorum

 1. TALİK ALİYEV

  29 Temmuz 2018 at 23:01

  BEYEFENDİ YADA HANFENDİ BİRAZ TEKNOLOJİYE YÖNLENSENİZ ÇOK DAHA İYİ OLUR. NE BİLİYM YANİ YENİ ÇIKCK TELLER, OYUNLAR, FİLMLER DİZİLER, TWİCH YAYINCILIĞI ,YOUTUBERLIK ,TELEFON, ŞU KADAR BÜTÇE İLE ALINABİLECEK EN İYİ TELEFONŞAR ,MESELA BİLGİSAYARLAR ,KASALAR ,MACBOOKLAR, BİLGİSAYAR DA EN ÖNEMLİ PARÇALAR, BİSİKLET, MESELA XİOAMİ MARKASI ARAŞTIRABİLİRSİNİZ. BEN SADECE FİKİR VERDİM AMACIM İŞİNİZE KARIŞMAK DEĞİL AMAM BU KONULAR ŞUAN GÜNDEMDE YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BENİMDE AZERBAYCANDA HABER SİTEM VAR NEYSE SİZ GÜNDEM KONULARINA YÖNELİN DEDİĞİM GİBİ YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA SAĞLICAKLA.

  • Şef Editor

   29 Temmuz 2018 at 23:15

   Önerilerinizi dikkate alacağım, teşekkür ederim.

   • TALİK ALİYEV

    1 Ağustos 2018 at 13:00

    Ben teşekkür ederim .
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

   • TALİK ALİYEV

    1 Ağustos 2018 at 13:02

    Birde Çok sık haber yapın yani yazılarınız kısa ve öz olsun ama çok haber olsun en az günde 2 tane atmanızı isterim destekçinizim.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı