Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Turist Olarak Gitmemeniz Gereken 10 Tehlikeli Şehir!

Genel

20 Ağustos 2018 Pazartesi 01:53:28

Turist Olarak Gitmemeniz Gereken 10 Tehlikeli Şehir!

Turist olarak hepimiz yurt içi ve yurt dışında yeni yerler, kültürler görmek, tanımak isteriz. Ancak bu listede yer alan 10 şehre ayaklarınız gitmemeli! Turist olarak gidilmemesi gereken dünyanın en tehlikeli 10 Şehrini sizler için araştırdık. Başınızın derde girmemesi için hangi şehirlere gitmemeniz gerekiyor? Öğrenmek için yazımızı okumalısınız…

deniz feneri sanat iyilik için sergisi

Şimdi 9 Günlük Resmi Kurban Bayramı tatilinin de başlamasıyla tatil planı yapacak olanlar yeni yerler ve yeni kültürler keşfetmek için kolları sıvadı. Hangi ülkede hangi şehre gitmeye henüz karar vermediyseniz bu yazımızı mutlaka okuyun. Bir insan, yeni bir ülkeye tatile gitmek için öncelikle oranın güvenli olup olmadığına, ülkenin ve şehrin genel durumuna bakar. İşte bazı şehirler bu kriterleri karşılayamamakta ve kendi halkı için tehlike arz ettiği gibi turistler için özellikle tehlike ve sıkıntı yaşatabilmektedir. Çünkü bu şehirlerde turistler bir “Altın” olarak görüldüğünden açık hedef olabilmekteler.

Peki turist olarak gitmemeniz gereken Dünyanın 10 Tehlikeli Şehri nereler? Gelin hep birlikte inceleyelim…

10. GÜNEY AFRİKA’NIN BAŞKENTİ CAPE TOWN

Dünyaca ünlü bir isim olan barış yanlısı, aklı selim insan merhum Nelson Mandela’nın ülkesi Güney Afrika, yüksek potansiyeli, elmas madenlerinde dünyanın 1 numarası olması ve diğer zenginliklerinin aksine sömürünün uzun yıllar hakim olduğu bir ülke. Bu yüzden de halkın büyük bir çoğunluğu halen daha fakir durumda. Bu fakirlik zengin turistlerin en büyük tehlikesi. Cape Town’un zengin yüzünün aksine fakir halktan bir kesimin zengin turistleri hedef aldığı bir şehir Cape Town. Özellikle kadınlar için Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’a yalnız gitmemelerini önermek yanlış olmaz.

9. GUATEMALA’NIN BAŞKENTİ GUATEMALA ŞEHRİ

Karayipler Adasının popüler adreslerinden biri olan Guatemala’da ülkeye ve şehre uyuşturucu ve kadın ticareti hakim. Çeteler ve gangsterler tarafından hakim olunan bazı bölgelerin olduğu bile söyleniyor. Ülkede ve şehirde polis teşkilatı yeterli düzeyde olmadığından turistlerin güvenliği de tam olarak sağlanamıyor. Karayipler’de Guatemala’yı tanımak ve gezmek istiyorsanız bu fikrinizi değiştirmenizi öneriyoruz. Yakın geçmişte 4 kişilik bir ailenin turist olarak gittiği Guatemala’da kaçırılıp infaz edildiği öğrenilmişti.

8. HONDURAS’IN SAN PEDRO SULA ŞEHRİ

Uyuşturucunun kol gezdiği San Pedro Sula şehrinde çeteler adeta cirit atıyor. Honduras Hükümetinin yetersiz kaldığı bu şehirde turistlerin güvenliğine dair bir güvence yok. Gezegenimizin “En Şiddet Dolu Şehri” olarak da seçilen San Pedro Sula Şehrini bir turist olarak listenize eklememelisiniz. Honduras’ın fakir şehrinde çeteler ve ahlaksız, hukuksuz bir yaşayışa tanık olmak istemezseniz eğer…

7. BREZİLYA’NIN RİO DE JANEİRO ŞEHRİ

Çoğumuz Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu filmini izlemişizdir. İzlemediysek bile bir fragmanına göz atmışızdır. Tehlikeli şehirler listesine Rio De Janeiro’ya da yer açmamız gerekti. Çünkü bu şehirde tecavüz oranları o kadar yüksek ki türlü ahlaksızlıklar ve uyuşturucu ticareti meseleleri ile çeteler etrafta cirit atıyor. Olimpiyatlara ev sahipliği yaptığından dolayı lütfen güvenli bir şehir olduğu izlenimi veren Janerio’ya kanmayın. Özellikle de Favela bölgesine adımınızı dahi atmamanızı öneriyoruz!

6. VENEZUELA’NIN BAŞKENTİ CARACAS

Venezuela bugün Maduro yönetiminde enflasyonla boğuşuyor. Ülke de marketlerde yiyecekler bile belli stoklarla satışa sunuluyor, 1 dolar 100.000 Venezuela para birimine denk geliyor! Ülkede enflasyon rakamlarının açıklanmaması kararlaştırıldı! IMF, yine de Venezuela enflasyon oranını %40 bin olarak açıkladı! Caracas’ta yüksek ölüm oranları, uyuşturucu ve kadın ticareti yapan çetelerin aralarındaki çatışmalar ve yolsuzluk iddiaları gibi nedenlerle Caracas/Venezuela’ya gitmemenizi öneririz.

5. EL SALVADOR’UN BAŞKENTİ SAN SALVADOR 

Çetelerin tamamiyle hakim olduğu bir bölge olan El Salvador’un başkenti San Salvador’a asla gitmemelisiniz. Çünkü şehirde polisin değil çetelerin sözü geçiyor! Günde en az 15 kişinin öldüğü San Salvador’da turistler için bir güvence yok! Turistler için en tehlikeli şehirler listesine 5. sıradan dahil ediyoruz bu “Çeteler” şehrini…

4. MEKSİKA’NIN ACAPULCO ŞEHRİ

Acapulco da adam öldürme, tehdit, şantaj, tecavüz ve işkence had safhaya ulaşmış durumda! Turist olarak açık hedef halinde olduğunuz izlenimini de göz önüne alırsak bu şehri görmeseniz daha iyi diyebiliriz. 700’de 1 ihtimalle öleceğiniz Acapulco’ya uzunca bir süre uğramasanız iyi olur.

3. AFGANİSTAN’IN OLAYLI BAŞKENTİ KABİL

Amerika’nın “Özgürlük” götürdüğü Afganistan’ın başkenti Kabil’de bugün dahi her gün bombalar, patlamalar, çatışmalar ve kanlı eylemler yaşanıyor! Din ve Savaş temelli gerçekleşen bu hengamede turist olarak yer almanız can güvenliğiniz için iyi değil. Amerikan Askerleri artık bölgede istenmiyor. Dışarıdan gelen turistlere Amerikan askerleri yüzünden halkın bakışı da olumsuz. Askerler yerel halkın algısını öylesine değiştirmiş ki misafirperver bir tavır göremezsiniz.

2. SOMALİ’NİN BAŞKENTİ MOGADİŞHU 

Turistler için en tehlikeli şehirler listemizin 2. sırasında Mogadişhu var. Uzun yıllar Amerikan postalının ayak bastığı Mogadişhu da bugün hala karışık olan şehirlerden birisi. Turist olarak Mogadişhu kültürünü tanımanız ve bu yöreleri gezmeniz can güvenliğinizi tehlikeye atmaya eş değer. O yüzden listenizden Mogadişhu’yu çıkarmanızı öneririz.

1. KOMŞUMUZ SURİYE’NİN BAŞKENTİ HALEP

Suriye, bugün büyük bir bilinmezin içinde. İran, Rusya, Amerika ve İsrail, parçalanan Suriye’yi 77 parçaya bölmek için bölgede. Uzun yıllardır süregelen savaştan en büyük zararı gören ülkemiz Türkiye, Suriye’nin değişik bölgelerinde terörün kökünü kazısa da Suriye ve Suriye’nin başkenti Halep hala daha çok tehlikeli. Hem de kendilerinin terörist eylemlerini, kendi halkını bombalamalarını dünyaya haykıran bir    Türk’e sıcak bakmayacaklardır.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı