Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz? En Etkili 4 Sivilce Kremi

Sağlık

12 Ağustos 2018 Pazar 12:45:11

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz? En Etkili 4 Sivilce Kremi

Özellikle gençlerin ergenlik çağında başının belası olan sivilceler çocuk, genç, orta yaştan herkesin derdi olabiliyor. Peki sivilcelerden kurtulmak için en etkili sivilce kremleri hangileri? Piyasada yüzlerce bilmediğimiz sivilce kremi bulunuyor. Bu yazımızda en güçlü ve en etkili sivilce krem markalarını ve hangi markaları kullanmamız gerektiğini anlatacağız…

Günümüzde artık her yaştan insanın sorunu haline gelebilen sivilce, yüzde ve vücudun birçok bölgesinde çıkabiliyor. Bu sivilcelerin çözümü için birçok firma tarafından yüzlerce sivilce kremi de piyasaya sürülüyor. Ancak piyasada bulunan sivilce kremlerinin hangisinin tercih edileceği tam olarak bilinemiyor. Eczanelerden kolayca temin edebileceğiniz bazı sivilce kremleri daha kötü sonuçlara yol açabiliyor. Bu nedenle bir uzman tavsiyesiyle kendinize, durumunuza en uygun sivilce kremini tercih etmelisiniz.

Biz bu yazımızda eczanelerden kolayca temin edilebilecek ve doktorlar tarafından da sıklıkla önerilen, en etkili çözüm sunan sivilce kremlerini listeleyeceğiz. Ama öncesinde şu uyarıyı mutlaka dikkate almalısınız ki; Bu kremleri temin etmeden, kullanmadan önce lütfen uzman bir doktora danışmaya önem verin.

LİSTENİN İLK SIRASINDA IMEX SİVİLCE KREMİ

En çok tercih edilen sivilce kremlerinden biri olan Imex sivilce kremi bu popülerliğini krem rengi olmasından da alıyor diyebiliyoruz. Kadınların özellikle fondöten yerine Imex sivilce kremini fondöten işlevinde kullandığına şahit olabiliyoruz. Imex sivilce kremi çok yaygın bir kullanıma sahip olduğundan kullanıcı yorumlarına ulaşmamız da mümkün oluyor. Imex’i kullananların büyük bir çoğunluğu sivilce sorunlarına karşı etkili olduğunu ve başarılı bir sivilce kremi olduğunu söylese de ufak bir kısım vücutlarında pul pul dökülmeler yaşandığını söylemektedir. Bu nedenle size önerimiz Imex’i uzman bir görüş almadan kullanmamanız.

FUCİDİN SİVİLCE KREMİ İLE SİVİLCELERDEN KURTULMAK

Listemizin ikinci sırasında Fucidin sivilce kremi yer alıyor. Fucidin ile sivilce sonrası vücutta, yüzde kalan sivilce izlerinden kurtulabilmeniz mümkün. Sivilce izleri yanı sıra epilasyon sonrası kıl kökü iltihabı oluşması gibi sorunlarla da savaşan Fucidin sivilce kremlerini mutlaka uzman görüşü alarak kullanmaya başlamalı ve doktorunuzun söylediği süre zarfı içerisinde kullanıp ardından bırakmalısınız. Doktorlar genelde ciltte oluşan iltihaplı akneler için bu iltihabın kurutulması maksadıyla çok etkili çözüm sunan Fucidin’i önermektedir.

SKİNOREN SİVİLCE KREMİ 

İlk olarak Skinoren Sivilce Kremi kullandıktan sonra güneşe çıkmamalısınız! Doktorlar da bu kremi önerirken kullanımın ardından güneşe çıkılmasını yasaklamaktadırlar. Skinoren ne kadar etkili bir sivilce kremi olsa da bazı insanlarda yanma, kaşıntı gibi yan etkileri görülmüştür. Bu nedenle Skinoren sivilce kremini de mutlaka uzman bir doktor görüşü alarak kullanmaya başlamalısınız.

CLİNDOXYL JEL İLE SİVİLCESİZ HAYAT

Listemizin belki de en etkili sivilce kremi olan Clindoxyl Jel sivilcenin deri altındaki köklerine de nüfuz ederek tedavi etmektedir. Derinin alt tabakasından sivilce tedavisi uygulayan bu formülü yani Clindoxyl Jel’i yazın kullanacaksanız ve güneşe de çıkacaksanız mutlaka bir güneş kremi ile birlikte kullanmanız önerilir. Clindoxyl ile 2 haftada sivilcelerden kurtulabilmeniz mümkün olacak! Gözle görülür bir değişikliğin olacağı kesin. Ancak Clindoxyl Jel’in bazıları için yanma, kızarıklık gibi yan etkileri mevcut olabiliyor. Bu nedenle bu kremi de mutlaka doktor tavsiyesiyle kullanmaya başlamalıyız.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Sağlık

Yukarı