Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Samsung Galaxy’nin Bilinmeyen Özellikleri! Öğrendikten Sonra Mutlaka Deneyeceksiniz

Teknoloji

30 Ağustos 2018 Perşembe 17:22:32

Samsung Galaxy’nin Bilinmeyen Özellikleri! Öğrendikten Sonra Mutlaka Deneyeceksiniz

Android piyasasında üstünlüğü Apple ile paylaşan Samsung, Galaxy modellerinde kullanıcıların keşfetmekten imtina ettiği onlarca özellik sunuyor. Peki Samsung Galaxy’nin bilinmeyen özellikleri neler? Emin olun okuduğunuzda çok şaşıracağınız ve çok işinize yarayacak bu özellikleri hemen denemek isteyeceksiniz…

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Apple ile büyük bir rekabet içerisinde yer alan Samsung, en bilinen modeli Galaxy ile kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Bu özelliklerin bazıları çok iyi bilinse de bazıları hale bu keşfedilmeyi bekliyor. İşte bazı kullanıcıların halen varlığından haberdar olmadığı bu özellikleri sizler için araştırdık. Samsung Galaxy’nin bilinmeyen özellikleri emin olun sizi çok şaşırtacak.

Şimdi gelelim Samsung Galaxy’nin bilinmeyen özelliklerine … Dilerseniz bu özellikleri tek tek inceleyelim:

SAMSUNG GALAXY – TEK EL MODU

Özellikle Samsung Galaxy S9 gibi son çıkan Samsung Galaxy modellerinde aşırı büyük bir ekran var ve bu da tek el kullanımı biraz zorlaştırıyor. Ancak Samsung’un bunun için bir çözümü var. Samsung One Handed özelliği yani tek el modu, eski modellere oranla çok daha büyük akıllı telefonları tek elle kullanmaya imkan veriyor.

Samsung Galaxy model telefonunuzda tek el modunu, cihazın alt köşesinden çapraz bir hareket yaparak veya da home tuşunu 3 kez tıklatarak başlatabilirsiniz.

OYUN EKLENTİLERİ 

Samsung Galaxy marka telefonunuzda oyun oynuyorsunuz ve ek özellikler istiyorsunuz. İşte burada devreye Samsung Galaxy Game tools yani Oyun araçları giriyor. Samsung’un oyun araçları ile oyun oynarken video kaydı, ekran görüntüsü vs. alabilir, ayrıca oyun deneyiminizi baltalamaması için bildirimleri vb. dış yönergeleri kapatabilirsiniz. Oyun araçları kutusu oyunun özelliklerine göre ek seçenekler de sunabiliyor.

S.O.S – ACİL DURUM MESAJLARI

Hayati tehlike yaşadığınız bir durumda Samsung Galaxy ile kolay mesaj gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Samsung Galaxy modellerinde Rehberinizden seçtiğiniz 4 kişiye bu gibi hayati durumlarda kolay SOS mesajı gönderebilmeniz için bir özellik mevcut. Başlangıçta “Kapalı” olarak sunulan bu özelliği aktif hale getirdikten sonra güç tuşunu 3 kez tıklatarak hızlıca mesaj gönderebiliyorsunuz. Bu S.O.S mesajlarına fotoğraf ve 5 saniyelik ses kaydı da eklenebiliyor.

AKILLI KİLİT ÖZELLİĞİ (SMART LOCK)

Smart Lock yani türkçesi Akıllı kilit özelliğiyle birlikte telefonunuz cebini  zde bir bluetooth ağına vs. bağlandığında rahatlıkla açabiliyorsunuz. Smart Lock özelliği telefonunuzu daha hızlı ve güvenli şekilde kullanabilmenizi sağlıyor.

SON ÖZELLİĞİMİZ WİRELESS ŞARJ YANİ KABLOSUZ ŞARJ

Samsung Galaxy modellerinin çoğunluğunda kablosuz şarj yeteneği bulunuyor. Evet, telefonunuz kablosuz olarak şarj ediliyor olabilir. Samsung’un belki de en can alıcı teknolojisi olarak Kablosuz şarj günümüzde büyük bir kolaylık. Kablo derdi olmadan hızlı ve pratik bir şekilde telefonunuzu kablosuz şekilde şarj edebiliyorsunuz. USB-C teknolojisi vasıtasıyla günümüzde artık tüm telefonların sahip olduğu bu özellik yanınızda kablo taşımamak istiyorsanız can kurtarıyor diyebiliriz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı