Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Netflix Ayarları Nasıl Yapılır? Netflix Dil Ayarı – Dil Değiştirme

Bilgi

7 Ağustos 2018 Salı 15:42:47

Netflix Ayarları Nasıl Yapılır? Netflix Dil Ayarı – Dil Değiştirme

Netflix platformu ülkemizde özellikle son dönemde çok daha popüler hale geldi. Dünyaca ünlü dizi, film ve belgesel tarzı yapımları izleyebileceğiniz Netflix platformunda Türkçe dil seçeneğini kullanarak birçok yapımı Türkçe dil desteğiyle izleme şansı yakalayabilirsiniz. Peki Netflix dil ayarı nasıl yapılır? Netflix Dil nasıl değiştirilir? İşte bu sorunun cevabını sizler için araştırdık…

Son dönemin en popüler uygulamalarından Netflix, bizleri internette dakikalarca dizi, film aramaktan kurtardı, yepyeni bir arayüzle çok daha kaliteli bir seyir keyfi yaşatmak için kolları sıvadı. Öyle ki son yıllarda dizi, film ve belgesel tutkunlarının tercihi Netflix’ten yana oluyor. Aradığımız dünyaca ünlü, kaliteli birçok dizi, film ve belgeseli tek tıkla seyretme imkanı veren Netflix böylece uzun süren arama aşamasından kurtulmamızı sağladı.

Binlerce dizi film ve benzeri yapımı bilgisayardan, telefondan veya tabletten izleme imkanı sunan Netflix’te izlediğimiz dizi yabancı bir diziyse dilini nasıl Türkçe yapacağız? Bunun için Netflix ayarlarından Dil’i değiştirmemiz gerekiyor. Peki Netflix dil nasıl değiştirilir? Netflix Dil Ayarı nasıl yapılır?

NETFLİX DİL AYARI NASIL YAPILIR? RESİMLİ ANLATIM

Netflix’te izlemek istediğiniz yapımın dili Türkçe değil ve anlamadığınız bir dilde konuşulan sahnelerden hiç bir şey anlamıyor ve zevk alamıyor musunuz? Bu tarz durumlarda yapmanız gereken Netflix’in ana dilini değiştirmek. Dil değişikliği yapmak için Netflix’e giriş yapıp ayarlar menüsüne girin ve Netflix web sitesinden profilinizi düzenlemeye girin.

Netflix dil seçeneğini değiştirmek için tablet veya telefondan değil, bilgisayarınızdan Netflix’in resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Çünkü tablet veya telefonunuzdan bu ayarlar menüsüne girseniz Dil kısmında tek bir dil seçeneği bulunduğunu, Türkçe’nin olmadığını göreceksiniz. Bu sebeple aşağıda sırayla verdiğimiz adımları takip edin:

  • Netflix.com adresine girin.
  • Burada “Profilleri Yönet” seçeneğini tıklatın.
  • Dil seçeneğinde değişiklik yapacağınız kullanıcı profilinizi seçin.
  • Ardından Türkçe’yi açılan menüden seçin.
  • Seçtikten sonra Netflix’ten çıkış yapıp yeni ayarın kaydedilmesi için tekrar giriş yapın.

NETFLİX DİZİLERDE TR DİL DESTEĞİ VE ALTYAZI

Netflix platformunda çok sayıda yabancı dilde dizi, film ve belgesele ulaşabilirsiniz. Türkçe içeriğin pek kolay bulunmadığı Netflix’te yeni yeni Türkçe dil desteği de artırılmaya ve yabancı içerikler için altyazı seçeneği gelmeye başladı. Özellikle Netflix’in yeni içeriklerinde Türkçe desteği tam olarak bulunuyor.

Netflix’in içeriklerinin neredeyse tamamında Türkçe altyazı desteği bulunurken tüm içeriklerin %60-70 oranında Türkçe Dublaj desteği de bulunuyor! Netflix’te bir içerikte Türkçe Dublaj olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? İzlediğiniz yayının üst sekmesinde Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı desteği olup olmadığını görebilirsiniz.

YABANCI DİL ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN YABANCI İÇERİKLER NASIL BULUNUR?

Türkçe dışında farklı bir dilde dizi, film veya belgesel mi izlemek istiyorsunuz? Çoğu yabancı dil öğrencisi, kendisini geliştirmek, dil öğreniminde pratik yapmak için yabancı dilde film izleme yolunu seçmektedir. Netflix’te de buna imkan veren binlerce içerik mevcuttur. Netflix’in arama çubuğunu kullanarak istediğiniz yabancı dili içeren içerikleri bulmanız çok kolay!

Netflix arama çubuğuna örneğin İspanyolca bir yayın arıyorsanız Spanish Language veya İngilizce bir içerik arıyorsanız English Language yazarak aratabilir, bu yolla aradığınız içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu aramayı daha da daraltmak ve yapımları türüne göre sınıflandırmanız da mümkündür. Örneğin English Language Drama yazarak Dram türündeki İngilizce yapımlara ulaşabilmektesiniz.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgi

Yukarı