Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Maldivler Nasıl Bir Yer? Tatil için En İyi Tercih Maldivler Mi?

Genel

26 Temmuz 2018 Perşembe 10:32:13

Son Güncelleme: 26/07/2018 10:32:38

Maldivler Nasıl Bir Yer? Tatil için En İyi Tercih Maldivler Mi?

Mavi ile Yeşili bir arada bulabileceğiniz eşssiz güzellikleriyle ünlü Maldivler, en ünlü tatil mekanlarıyla da göz dolduruyor. Tatil için en uğrak yerlerden biri olan Maldivler nasıl bir yer? Maldivler’in ünlü güzellikleri, Maldivler’e nasıl gidebilirim, Maldivler’de ortalama bir tatil ne kadara mâl olur, cebimden ne kadar çıkar? Sizler için hazırladık…

Maldivler hemen hemen herkesin gitmek istediği bir tatil cenneti. Özellikle magazin medyasında ünlü isimlerin, sanatçı ve futbolcuların tatil için en çok tercih ettiği yer olarak geçen ve adını bu şekilde duyduğumuz Maldivler nasıl bir yerdir? Eşsiz güzellikleri, yeşil ile mavinin birleştiği harika doğası, tertemiz denizi ve ünlü mekanlarıyla Maldivler, gerçekten de tatil için tercih edebileceğiniz en iyi adreslerden biri. Yunanistan’ın Mikanos adasıyla da karşılaştırılan Maldivler, her yıl yaz aylarında turist akınına uğruyor. Tatil turizmcilerinin bayram ettiği şu aylarda Maldivler biraz da olsa cep yakabilir…

İlk olarak Maldivler’in ikliminden bahsedelim. Maldivler’de yağmur sorunu yaşandığını eminim birçok internet sitesinden okudunuz. Eğer tatilinizi Kasım ile Haziran ayları arasında yapacaksanız yağmurla ilgili bir sorun yaşamazsınız. Yağmur esasında Maldivler için çok büyük bir sorun teşkil etmese de Temmuz ve Ağustos aylarında geçişkenlik gösteren yağmurlar görülebilmektedir. Maldivler’e sadece yaz aylarında gitmeniz de gerekmiyor, yılın 12 ayı denize girebileceğiniz serin ve bunaltmayan havasıyla tatil cenneti deyimini hak eden Maldivler, tropik eğilimli iklimiyle ön plana çıksa da tatilinizi sekteye uğratacak hava olaylarıyla karşılaşmayacağınız bir yer.

MALDİVLER’E NASL GİDEBİLİRİM? MALDİVLER’DE NEREDE KALINIR?

Maldivler Hindistan’ın aşağısında, güneyinde Sri Lanka’nın 750 kilometre açığında bulunmaktadır. Türkiye’den doğrudan aktarımsız Maldivler uçuşu bulunmamaktadır. Çoğu ülkeden de Maldivler’e doğrudan uçuş imkanı olmadığı gibi ülkemizden de olmadığı için Maldivler’e uçmak için aktarımlı uçuşu tercih etmelisiniz. Türkiye’den Maldivler’e uçuşunuz Birleşik Arap Emirlikleri aktarımlı olarak tahmini 7 ila 8 saat arasında sürecektir.

Maldivlere vardınız, peki nerede kalacaksınız? Maldivde oteller 2 ve 4 yıldızdan başlayıp ultra lüks şekilde sürüp gitmektedir. Maldivler’de konaklama için ödeyeceğiniz ücret cebinizi bayağı bir yakabilir. Bu nedenle Maldivler seyahatiniz öncesi internet üzerinden rezervasyonunuzu yaptırabilir, otel fiyatlarına göz gezdirebilirsiniz.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı