Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı? Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Genel

2 Ağustos 2018 Perşembe 12:45:01

Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı? Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Yüz şekli, saç kesimi için çok önemli… Karakterinizi ortaya koyacak, her şeyinizle bir bütün olacak saç modelinizi nasıl seçmelisiniz? Yüzünüze en uygun saç şekli hangisi? Kuaförüme nasıl bir saç şeklinden bahsetmeliyim? Yüzünüzün şekline göre bir saç kesimi seçmek emin olun güzelliğinizi katlayacaktır. Bu yazımızda kadınların yüz şekline göre hangi saç kesimlerini tercih etmesi gerektiğini araştırdık. Önerilerimiz için yazıyı okumaya devam ediniz…

Saç kesimi kadınlar için güzellik kıstasında büyük önem taşıyor! Peki kendinize en yakışan saç kesimini nasıl belirlersiniz? Karakterinizi ve güzelliğinizi ön plana çıkaracak en iyi saç şeklinizi belirlemekte yüz şeklinizi esas almalısınız. Yüz şeklinize uygun bir saç kesimiyle güzelliğinize güzellik katacağınızdan emin olun. Birçok ünlü güzel isim ve modellerin en büyük sırlarından biri de bu! Yüz şekline uygun bir saç kesimiyle farkı sizde görebilirsiniz.

YUVARLAK YÜZLER İÇİN SAÇ KESİMİ NASIL OLMALIDIR?

Yüz çeperi yuvarlak görünümde olan kadınların saç kesimi nasıl olmalıdır? Sorumuz bu. Alın ve Şakak bölgesini daha hareketli ve belirgin gösterecek saç kesimleri yuvarlak yüzlü kadınların tercih etmesi gereken saç kesimleridir. Yuvarlak yüzlü kadınlar saçlarını çeneye kadar kestirme konusunda dikkat edin Böyle bir kesim, yüzü ve saçları daha basık gösterecektir. Saçınızın bitiş seviyesine dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı köprücük kemiği ile çene bölgesi arasında bir seviyeye kadar kestirmek yuvarlak yüzlü kadınların tercihi olmalıdır. Bu sayede alın ve şakak bölgesine hareket kazandırılabilir. Ayrıca katlı kesimler ve perçemler de kullanılabilir.

KARE YÜZLER İÇİN SAÇ KESİMLERİ

Köşeli, kare tipli yüzler için önerilen saç kesimleri asimetrik saç kesimidir. Bu yüz tipinde saçları dalgalı ve hareketli şekilde kullanmak gerekli. Saç renginizin ve saç kesiminizin benzerliğiyle uygun bir makyaj ile görünümünüzü destekleyerek çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Köşeli yüzlerde asimetrik kesimler genç ve etkileyici bir görünüm sağlayacaktır.

UZUNSAK YÜZLER İÇİN SAÇ KESİMLERİ

Uzun yüz tipine sahip kadınların saç kesimi dengeli olmalıdır. Saçları kulak hizasında tutmak veya en çok çene hizasına kadar uzatmak önerilir. Çünkü saç ne kadar uzunsa yüz de o kadar uzun gözükecektir. Bu nedenle uzun yüzlü kadınların saçlarını mümkün olduğunca kısa tutmalarını öneriyoruz. Saç Kesim modelleri arasında en “seksi” saç modelleri bu yüz tipi için önerilmektedir.

KALP YÜZLÜLER İÇİN SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Kalp şeklindeki yüzlerde yüzün iki tarafı da birbirine çok asimetrik gözüktüğünden bu algıyı kırabilmek adına perçemler kullanılabilir. Yüzün ikiye ayrılan görüntüsünü ortadan kaldırabilmek adına kullanabileceğimiz perçemler saçtan kısa olabilir bu nedenle de sıkıntı yaşatabilirler. Bu nedenle de alnı kaplayan perçemleri kestirmekten asla ve asla korkmayın. Saç kesildikten sonra kuruyacak ve kısaldığı için de boyunu anlamak pek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle saçınız nemliyken kestirmeniz daha iyi olabilir.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı