Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

İstanbul Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? 2018 İstanbul Bayram Namaz Vakitleri

Genel

18 Ağustos 2018 Cumartesi 00:26:27

Son Güncelleme: 18/08/2018 00:47:14

İstanbul Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? 2018 İstanbul Bayram Namaz Vakitleri

İstanbul Kurban bayramı namazı saat kaçta? İstanbul’da Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Kurban Bayramına kısa bir süre kala İstanbullular bayram namazını saat kaçta kılacaklarını merak etmeye başladı. 2018 Diyanet işleri Başkanlığı takvimine göre İstanbullular bayram namazını kaçta kılacak? Sorusunun cevabını sizler için hazırladık…

Müslüman alemi yine bir bayramın eşiğinde… Kurban Bayramı’na artık sayılı günler kaldı! 21 Ağustos 2018 Salı günü itibariyle Kurban Bayramının ilk günü yaşanacak, bayram namazı kılınacak, kurbanlıklar kesilmeye başlanacak. Şu anda tüm İstanbullular İstanbul’da kurban bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Sorusunun cevabını aramaya başladı. 2018 Kurban Bayramı namazı saatleri araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre saatleri sizler için araştırdık. Ancak öncelikle Kurban Bayramı’na detaylıca bir bakalım…

KURBAN BAYRAMI HANGİ GÜN BAŞLIYOR? HANGİ GÜN AREFE?

2018 Kurban Bayramı günleri önümüzdeki hafta itibariyle yaşanacak. 20 Ağustos Pazartesi günü tüm resmi kurum ve kuruluşlar kapalı olacak. 20 Ağustos Pazartesi günü Arefe günü, 21 Ağustos Salı günü Kurban Bayramı’nın 1. günü, 22 Ağustos Çarşamba günü Kurban Bayramı’nın 2. günü, 23 Ağustos Perşembe günü Kurban Bayramı’nın 3. günü, 24 Ağustos Cuma günü de Kurban Bayramı’nın 4. günü olacak. Böylece mübarek Kurban Bayramı Cuma günü 4. günüyle son bulacak.

Kurban Bayramı Tatili, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamaları sonucu belli olmuştu! Turizme ilaç ve vatandaşa sevinç olacak şekilde 2018 Kurban Bayramı resmi tatili 9 gün olarak belirlenmişti! 9 Günlük resmi tatil tatilcilere ve turizm acentaları ile otellere yaradı! Şimdiden rezervasyonlar dolup taştı!

İSTANBUL’DA KURBAN BAYRAMI NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK?

İstanbullular büyük bir neşe içinde Kurban Bayramı namazını kılmak için hazır durumda! Yine camilerin dolup taşacağı 21 Ağustos Salı günü Kurban Bayramı’nın 1. gününde İstanbul’da Kurban Bayramı namazı saat tam 07.00 da kılınacak!

KURBAN BAYRAMI TATİLİ İÇİN NERELER TERCİH EDİLİR?

Kurban Bayramı’nın 9 günlük uzun tatilinde iyi bir tatil yapmak istiyorsunuz ama planınız mı yok? Hemen Kurban Bayramı Tatilinde Gezip Görülebilecek, En İyi Tatil Fırsatı sunan yerler listemize göz atmalısınız.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı