Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

İŞKUR’dan binlerce kişiye müjde!

Genel

16 Ekim 2018 Salı 22:18:07

Son Güncelleme: 16/10/2018 22:28:37

İŞKUR’dan binlerce kişiye müjde!

İŞKUR ‘ dan memur olma hayali kuran binlerce kişiye müjdeli haber geldi.  5 bakanlık ve 31 kamu kurumunun personel alım ilanları yayımlandı. DBP personel alım ilanlarına İŞKUR üzerinden ulaşılabiliyor. İŞKUR binlerce kişiye iş umudu olmaya devam ediyor. İŞKUR Personel alımlarını sürdürüyor.

İŞKUR ‘ dan memur olma hayali kuran binlerce kişiye müjdeli haber geldi.  5 bakanlık ve 31 kamu kurumunun personel alım ilanları yayımlandı. DBP personel alım ilanlarına İŞKUR üzerinden ulaşılabiliyor. İŞKUR binlerce kişiye iş umudu olmaya devam ediyor.

İŞKUR'dan binlerce memur adayına müjde!

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Fatih Belediye Başkanlığı, Zeytinburnu_Enes_Orhaneli Belediye Başkanlıkları, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Doğanhisar Belediye Başkanlığı, Kırıkkale Üniversitesi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Zonguldak Bülent ECEVİT Üniversitesi, Su Enstitüsü Başkanlığı, Balıkesir Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Dış İşleri Bakanlığı astana Büyük elçiliği, DHMİ, İç İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Bartın Kurucaşile, Batman, Bitlis Hizan Belediyesi,  Çanakkale Biga, İstanbul Kadıköy Pendik Belediyesi, İzmir Bornova belediyesi ,çok sayıda üniversite, il özel idaresi  öğretmen evi ve orduevi gibi kurumlar. Bu kurumlar dışında  çok sayıda kamu kurumu İŞKUR üzerinden yayımladıkları ilanlar ile hem KPSS puanı ile hemde KPSS şartsız personel alımı yapacaklarını duyurmuşlardır.

MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

5 farklı bakanlık ve 31 kamu kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların tamamının Devlet Memurları Kanununda yer alan başvuru koşullarını sağlaması gerekiyor. Adayların ayrıca alşım yapacak kamu kurumu tarafından belirlenen özel şartlara da haiz olmaları isteniyor. Başvuru Koşulları;

Memur alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK’da bulunan yaş sınırını geçmemeli, 657 sayılı kanun içerisinde 41. maddedeki öğrenim şartlarını yerine getirmiş olmalı,  devlet memuru olacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması da ayrı koşul. Askerlikle ilgisi bulunmaması, akıl hastalığının bulunmaması da alım koşulları arasında. Özel koşullar arasında ise, asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı