Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

iPhone XS Ne zaman çıkacak? iPhone XS Çıkış Tarihi, Türkiye Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Teknoloji

1 Eylül 2018 Cumartesi 23:47:15

iPhone XS Ne zaman çıkacak? iPhone XS Çıkış Tarihi, Türkiye Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Apple’in yeni bombası iPhone XS, iki modelde kullanıcılara sunulacak. Peki iPhone XS ne zaman çıkacak? iPhone XS’in Türkiye fiyatı ne olacak, teknik özellikleri ne? 12 Eylül’de tanıtılacak iPhone XS hakkında tüm detayları sizler için derledik…

Apple’ın yeni amiral gemisi olması beklenen iPhone XS’in 12 Eylül’de tanıtılması bekleniyor. Resmi olarak açıklanmasa da iPhone XS’in ekran görüntüleri yavaş yavaş sızmaya başladı. iPhone XS, iddialara göre XS ve XS Plus olmak üzere 2 modelde kullanıcılara sunulacak. Bu 2 modelin boyutlarında farklılık olacak. XS 5.8 inç XS Plus ise 6.5 inç boyutlarında olacak. Peki iPhone XS ne zaman çıkacak?

Türkiye’de her ne kadar “döviz baskısı” yüzünden iPhone modelleri el yakarken kullanıcılar iPhone XS’i merakla beklemeye başladı. iPhone’un yeni modellerinin ne zaman çıkacağı büyük merak konusu oldu.

IPHONE XS NE ZAMAN ÇIKACAK? ÇIKIŞ TARİHİ

iPhone XS’in ne zaman çıkacağıyla ilgili kesin bir şey söylenmedi. Ancak içinde bulunduğumuz Eylül ayının 12’sinde düzenlenecek etkinlikte iPhone XS’in tanıtılması bekleniyor. Yani 12 Eylül 2018 günü iPhone XS’in detaylarının netleşmesi bekleniyor.

iPhone XS’in tanıtılacağı 12 Eylül’deki özel etkinlik Kaliforniya’da bulunan Apple Park’ın Steve Jobs Theater’ında gerçekleştirilecek. iPhone XS’in de iPhone X gibi aynı ortamda ve hemen hemen yakın tarihlerde (iPhone X’te geçtiğimiz yılın bu dönemlerinde tanıtılmıştı.) ortaya çıkması bekleniyor.

iPhone XS’in çıkış tarihi  21 Eylül veyahut 28 Eylül 2018 tarihleri olacaktır. Apple’ın her zamanki politikası gereği tanıtımın ardından 1 veya 2 hafta geçmesiyle birlikte cihazlar raflardaki yerini alıyor.

IPHONE XS TÜRKİYE FİYATI NE KADAR OLACAK?

iPhone XS’in raflara gelmesiyle birlikte dünyada ve ülkemiz Türkiye’de kullanıcıların büyük bir rağbet göstereceği kesin gibi. Ancak son dönemde Amerika ile yaşanan krizle birlikte Apple ürünlerine temkinli yaklaşıldığı da bir gerçek. Yine de iPhone XS’in tercih edilme oranının yüksek olması bekleniyor. iPhone XS’in Türkiye fiyatı 999 dolar civarında olacak. Yani bugünün kuruyla hesapladığımızda 6400-6500 TL civarında bir bedel ortaya çıkıyor. iPhone XS Plus modelinin fiyatının daha yüksek olacağı da kesin. Apple iPhone XS Plus fiyatının da 1.1999 Dolar olması bekleniyor.

IPHONE XS SIZAN GÖRÜNTÜLER EŞLİĞİNDE MODELLERİ

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone XS’in sızan görüntülerinde Gold-Altın rengi dikkatleri çekti. iPhone XS’ler de siyah, beyaz ve altın (gold) renk seçeneği mevcut olacak.

IPHONE XS TASARIMI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Apple, Samsung’a nazaran daha küçük ekranlarıyla tek elle kullanımı daha olanaklı kılıyordu. Ancak iPhone XS’le tekrar iki elle kullanıma alışacaksınız. iPhone XS’in 5.8, XS Plus’un ise 6.5 inç ekranı sizi iki elli kullanıma itecek. Öte yandan iPhone X’in gelişmiş hali olacak iPhone XS’in gereksiz çerçeve ve alt-üst kenarlardan arındırıldığı da bir gerçek.

Gelelim iPhone XS’in teknik özelliklerine… iPhone XS’te de bu yıl Apple iPhone modellerinin tümünde yer alacak A12 Çipset yer alacak. A12 Çipset, A11 Bionic çipli Apple cihazlarına oranla çok daha iyi performans sunacak. Apple iPhone XS, bu sayede daha iyi mobil veri hızına ulaşacak.

iPhone XS modelinde 4 GB Ram ve çift SIM Kart özelliğinin gelmesi de bekleniyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, Çift sim kart iddialarını destekler açıklamalar yapıyor. Ayrıca Kuo’ya göre Apple, Qualcomm yerine özel Intel modemler kullanma yolunu seçecek. Ayrıca iPhone XS’te depolama alanı da artış gösterecek. 512 GB hafızaya sahip bir iPhone XS görürsek şaşırmayın…

iPhone XS’in kamerası ne olacak? Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz… Çift lensli modern kamerası ile 12 MP çözünürlüğe sahip olacak iPhone XS’in iki lensinde de optik görüntü sabitleyici bulunacak. Ancak kamera konusunda asıl fark yaratan şey destekleyici yazılımlar olacak. Çünkü geçtiğimiz sene tanıtılan iPhone X, Samsung ve diğer android cihazlardan daha düşük bir performans sergilemişti.

iPhone XS’in işletim sistemi de iOS 12’yi kullanacak. iPhone XS Plus’ta iOS 12’yi kullanacak. Henüz hazır olmayan iOS 12, iPhone XS cihazlarıyla birlikte gelecek.

iPhone XS’in bataryası da diğer merak edilen özelliği. Kullanıcıların şarj aletlerine müptela olmaması için batarya büyük önem taşıyor. iPhone XS’te 3300 mAH batarya kullanılacak. XS Plus’ta da bu veya buna yakın bir güçlü batarya tercih edilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı