Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

iOS 12 Güncellemesi Hangi Telefonlara Ne Zaman Gelecek? iOS 12 Destekleyen Telefonlar

Teknoloji

17 Eylül 2018 Pazartesi 17:00:47

iOS 12 Güncellemesi Hangi Telefonlara Ne Zaman Gelecek? iOS 12 Destekleyen Telefonlar

Merakla beklenen iOS 12 için geri sayım başladı. Apple telefon kullanıcıları iOS 12 ne zaman çıkacak, yayınlanacak? iOS 12 güncellemesi hangi telefonlara gelecek? iOS 12 güncellemesini destekleyen telefonlar hangileri? Sorularını araştırmaya başladı. Uzunca bir süredir hizmette olan iOS 11 sürümü iOS 12 ile geride kalacak. iOS 12 ile ilgili tüm detayları sizler için araştırdık…

ios 12, ios 12 güncellemesi, apple

WWDC 18 etkinliğinde kullanıcıları heyecanlandıracak şekilde duyurulan iOS 12 güncellemesi merakla beklenmeye başladı. iOS 12 ile iOS 11 geride kalacak ve kullanıcılar çok daha iyi bir telefon deneyimine sahip olacak. Apple’ın en yeni işletim sistemi ünvanını alacak iOS 12 şimdiden merak edilmeye başlandı. Kullanıcılar iOS 12 güncellemesinin ne zaman geleceğini ve iOS 12 güncellemesini hangi telefonların alabileceğini merak ediyor. iOS 12 ile birlikte birçok Apple cihazı, iPhone ve iPad’lerde yenilikler gündeme gelecek. Peki hangi telefon markalarında ve cihazlarda iOS 12 kullanılabilecek?

Öncelikle iOS 12 güncellemesi ne zaman gelecek, yayınlanacak? Sorusunun cevabını verelim. iOS 12, Türkiye’ye bu akşam saatleri itibariyle geliyor! iOS 12 Güncellemesi bu akşam saatleri itibariyle Apple cihazlarda yüklenmeye başlayacak. iOS 11’i geride bırakacak yeni işletim sistem iOS 12 ile birlikte iOS 11’in baş belası sorunları da tarihe gömülmüş olacak. Çünkü iOS 11’de kullanıcılar birçok işletimsel hata ile boğuşmuştu. Apple, iOS 11’de yapılan hatalardan ders çıkarmış olacak ki iOS 12’nin çok daha üst düzey bir kullanım deneyimi yaşatması için gerekli çalışmaları yaptığını ve iOS 11’den 2 kat daha verimli bir işletim sistemi olan iOS 12’yi devreye aldığını açıkladı. iOS 12, eğer Apple tarafından iddia edildiği gibiyse iOS 11’den 2 kat daha performans sağlayacak.

iOS 12 Güncellemesi ile Birlikte Neler Değişecek?

iOS 12 güncellemesi ile birlikte Apple cihazlar çok daha verimli ve uyumlu çalışacak diyebiliriz. Evvela performans anlamında hissedilir bir artışın yaşanacağı muhakkak. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone 6S’de iOS 12 ile birlikte uygulamaların açılışı %40 daha hızlı şekilde gerçekleştirilebildi. iOS 12 ile birlikte bir diğer artı da kamerada yaşanacak. Apple cihazlarındaki kameraların iOS 12 ile birlikte %70 oranında daha hızlı fotoğraf çekme kabiliyetine ulaşacağı konuşuluyor.

iOS 12’nin en büyük yeniliklerinden biri de ARKit 2 oldu. Artırılmış sanal gerçekliği ile oyunculara tam anlamıyla kaliteli ve gerçekmiş gibi bir oyun deneyimi sunma peşinde olan Apple, oyun severleri arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamaya hazırlıyor.

iOS 12’nin başlıca yenilikleri bunlar olmakla birlikte daha birçok yenilik de iOS 12 ile birlikte kullanıcılarla buluşacak. Tüm yeniliklere değinecek fırsatımız olmadığı için bu bölümü geçiyor ve iOS 12’yi hangi cihazların destekleyeceğini açıklıyoruz.

iOS 12 Güncellemesini Hangi Cihazlar Alabilecek – iOS 12 Destekleyen Cihazlar Neler?

iPhone kategorisinde: iPhone Xs, iPone Xs Max, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s akıllı telefonları iOS 12 güncellemesini alabilecek.

Öte yandan iPad Air ve iPad Air Pro 5 ile birlikte 5 ve 6. nesil iPad’ler, iPad Mini 2 ve üstü modeller, iPod Touch 6. nesil cihazlar da iOS 12 güncellemesine sahip olabilecek.

Şimdilik iOS 12 güncellemesi ile ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar. İleride daha geniş kapsamlı bir iOS 12 güncelleme rehberi ile iOS 12 hakkındaki gizli kalmış şeyleri de sizlerle paylaşacağız.

2 Yorum yapıldı

2 Yorum

  1. Umut

    23 Eylül 2018 at 22:54

    Güncellemeyi deneyeyim dedim her şeyi tamamladım tam telefonun açılmasını bekliyorum telefon yere düştü ve iç ekranı kırıldı 😀 Şanssızlık mı bilmiyorum ama ios 12’yi deneyemeden telefon rahmetli oldu.

  2. Kerem

    24 Eylül 2018 at 13:13

    Geldi ben çok memnunum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı