Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Instagram’dan Üniversitelere Özel Hizmetler Yolda! Deneme Aşaması Sürüyor

Teknoloji

25 Ağustos 2018 Cumartesi 12:30:09

Son Güncelleme: 25/08/2018 12:32:30

Instagram’dan Üniversitelere Özel Hizmetler Yolda! Deneme Aşaması Sürüyor

Facebook’u sollamaya çok az bir kullanıcı sayısı kalan Instagram yepyeni özelliklerini peş peşe sıralıyor! InstagramTV (IGTV)’nin ardından yepyeni bir özellik daha gelecek! Üniversiteler için özel hizmet sunacak Instagram özellikleri şu anda deneme aşamasında. Instagram’ın yeni özellikleriyle üniversite öğrencileri çok daha kısa sürede organize olabilecek. İşte Instagram’ın yeni özelliklerinin detayları…

Instagram, yeni özelliklerini peş peşe sıralamak istiyor! Kısa bir süre önce Instagram TV’yi (IGTV) kullanıma sunarak Instagram’da Youtube hizmetini kullanıcılarına sağlayan Instagram, yeni özelliği ile üniversite ve üniversite öğrencilerini hedefliyor. Üniversite toplulukları oluşturmak isteyen Instagram, “öğrenci” statüsündeki kullanıcıları Üniversitelerine göre bir sınıflandırmaya alacak. Böylece aynı üniversitenin öğrencileri aynı toplulukta yer alarak tanışma imkanı bulabilecek.

Instagram’ın yeni “üniversite” özelliğiyle birlikte kullanıcıların yapması gereken şey üniversite ile ilgili bilgilerini profillerine girmek. Profil bilgileri arasına mezuniyet yıllarını, üniversiteye başladıkları yılı vb. ekleyebilirsiniz. Bilgileri eşleşen kullanıcıların sınıf tabanlı listelerde birbirleriyle etkileşime girmesine izin verilecek. Aynı sınıflandırma listesinde yer alan kullanıcılar iletiyi yönlendirme ile birbirlerinin “Story” paylaşımlarını doğrudan izleyebilme şansı da yakalayacak.

INSTAGRAM “ÜNİVERSİTE” ÖZELLİĞİ YAKINDA HİZMETTE!

Instagram tarafından uygulamaya sokulacak yeni uygulama; üniversite öğrencilerinin paylaştığı bilgiler, takip ettiği kişiler ve diğer kıstaslar çerçevesinde bir doğrulama yapıyor. Ancak kötü kullanım/öğrenci olmayanların da bu gruplara sızabileceği de gerçek. Şuan için tam olarak detayları belli olmasa da Instagram’ın yeni özelliğinin daha da detaylandırılıp hizmete sunulmasıyla üniversite öğrencilerinin daha da sosyalleşmesini ve etkileşime girmesini sağlayacağı kesin.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı