Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

İlluminati Nedir? Nasıl Doğdu?

Bilgi

25 Temmuz 2018 Çarşamba 17:09:12

İlluminati Nedir? Nasıl Doğdu?

Özellikle son yıllarda üst akıl, dünyanın sahipleri, egemen güç vb. şekilde yoğunlaşılarak üstünde birçok teori kurulan ve tartışma programlarının eksilmeyen konusu olan İlluminati nedir? İllimunati nasıl doğmuştur, kimin kontrolündedir veya hiçbir otoriteye bağlı değil midir? İlluminatinin faaliyetleri nelerdir, İlluminati neler yapmaktadır? Sizler için araştırdık…

Son yıllarda daha çok alevlenen İlluminati tartışmalarının ardından İlluminati oluşumu, örgütü daha merak edilir hale geldi. Öncelikle İlluminati’yi Dünyanın merkezindeki, dünyayı yöneten örgüt olarak tanımlayabiliriz. Dünyayı yönetebilme fonksiyonunu, devletler ve küresel şirketlerin başındaki adamların İlluminati’ye hizmet ettiği teorisiyle açıklayabiliyoruz.

İlluminati’nin kuruluşu ile ilgili bilgiler nettir. İlkin 1 Mayıs 1776 yılında Adam Weishaupt ve Baron von Knigge bir araya gelerek bu oluşumun temellerini atmıştır. İlluminati isminin anlamı da manidardır. İlluminati Aydınlanmış Olanlar anlamına gelmektedir.

Kuruluşu Rönesans dönemlerine rastlayan İlluminati örgütünün başlangıçta amacı kilisenin baskısını kırarak hür düşünceyi egemen kılabilmeye yardımcı olmak, özgür düşünce ortamını hazırlamak ve dinsel dogmalardan arınmış insanlar yaratmaktır. Bu amaçlarla kurulan İlluminati günümüzde üzerinde en çok kafa yorulan ve yapısı en çok merak edilen, üzerinde en çok teori üretilen oluşum özelliğini taşımaktadır. İlk olarak 12 kişilik bir ekiple kurulan İlluminati’nin hayran kitlesi ve yapısı giderek çoğalmıştır. 1874 yılında etkinlikleri yasaklanan İlluminati’nin buna gerekçe olarak siyasi dizayn faaliyetleri gösterilmiştir. Ünlü Alman filozof Hegel’in İlluminati’ye katılımıyla etkinliklerinde tekrar bir canlanma görülen örgüt, Yeni Dünya Düzenini oluşturmak için kolları sıvamış, işe girişmiştir.

Günümüzde ülkelerin yaşadığı büyük kaoslar, savaşlar, yaşanılan ekonomik savaşlar ile askeri ve siyasi gelişmelerin temelinde İlluminati’nin parmağı olduğu tezleri yüksek sesle dillendirilmektedir. Dünya’nın 1 numarası, en büyük gücü Amerika Birleşik Devletleri’nde çok etkin olan ve hem ABD Başkanı hem de Pentagon’un arkasındaki “güç” olduğu ileri sürülen İlluminati’nin ekonomik gücünü küresel şirketlerin sermayesinden aldığı söylenmektedir.

Birçok dedikodu ve teori ile önemli yazarların iddialarına göre İngiltere ile Fransa arasında yaşanan Waterloo savaşı, Milliyetçi akımın güçlenmesine neden olan Fransı z İhtilali ve de ABD Başkanı J.Fred Kennedy suikastinin baş sorumlusunun İlluminati örgütü olduğu söyleniyor. Ayrıca son yıllarda yer eden bir iddiaya göre film endüstrisinde de güçlü oldukları üzerinde durularak Hollywood’un İlluminati güdümünde olduğu bile söyleniyor. İlluminati’nin sadece belli bir zümre veya gruptan da üyesi veya hizmetçisi yok. Yani belirttiğimiz gibi sinema-film sektöründen bankacılık finans sektörüne varıncaya kadar her kurumdan her yapıdan hizmetçileri bulunan İlluminati örgütü kendi planları doğrultusunda bir dünya kurmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

PEKİ İLLUMİNATİ’NİN ASIRLARDIR ÜZERİNDE ÇALIŞTIKLARI PROJELER NEDİR? NASIL BİR DÜNYA İSTİYORLAR?

İlluminati’nin kuruluşundan bu yana üzerinde çalıştığı 2 temel projesi bulunuyor. Bunlar “Yeni Dünya” ve “Tek Din” projeleridir. Üzerinde asırlardır kafa yordukları ve kurmak istedikleri yeni Dünya düzeni için çalıştıkları bu projeler için adeta uyumuyorlar. Bugün Ortadoğu’da yaşananları, Çin-ABD ekonomik savaşını ve terör örgütlerinin Dünya’nın neredeyse her yerinde eylem yapabilme kabiliyetine ulaşmasını İlluminati’nin kendi Dünya düzenini kurabilmek için başvurduğu yollar olarak görmemiz yanlış olmaz.

“Yuvarlak Masa” denilen bir oluşumla Konsey yapılanmasını oluşturan İlluminati, hemen hemen tüm ülkelere yayılan bir örgütlenme olmayı halen sürdürüyor. Asya’dan Amerika’ya Afrika’dan Antarktika’ya kadar her bölgede yapılanmasını oluşturan ve oluşturmaya da devam eden İlluminati, terör örgütlerini, ekonomik çıkar dengelerini, ülkeler arası ince ilişkileri kullanmak suretiyle ellerindeki güç vasıtasıyla Dünya’nın geleceğine yön veriyor.

Örgütün bünyesinde yer alan yani İlluminatici diyebileceğimiz kişilerin servetine gelelim. İlluminati’yi kuran ve liderlik vasfını üstlenen 10 Gizli İlluminatici’nin toplam servetinin 102 Ülkenin gayri safi milli hasılasından fazla olduğu söyleniyor. Bu da İlluminati’nin gücünün ortaya konmasında önemli bir veri olarak karşımıza çıkıyor. İlluminati’nin gücünü hem yapısındaki liderlerle hem de ABD ile ilişkilendirmek mümkün. Öyle ki 11 Eylül teorileri de İlluminati’yi gösteriyor. 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısıyla Amerika adeta yeni bir düşman yaratmıştır. Usame Bin Ladin’in hedef tahtasına oturtulduğu 11 Eylül Saldırılarının arkasında ABD’yi 100 yılı aşkın süredir yöneten İlluminati örgütünün olduğu teorileri halen geçerliliğini koruyor ve bu teoriler halen yalanlanamadı.

ÜNLÜ BANKACI ROCKEFELLER AİLESİ İLE İLLUMİNATİ İLİŞKİSİ

Siyonist planlarına hizmet eden ve Yeni Dünya düzeni ile Tek dinli bir dünya için gece gündüz çalışan İlluminati örgütünün belki de en tanınan simalarından birisi David Rockefeller olmuştu. Peki Rockefeller ailesi ile İlluminati’nin nasıl bir bağı var? Manhattan Bank, Citi Bank ile finans-bankacılık sektörünü, Standart Oil, Mobil ile enerji piyasasının büyük payını elinde bulunduran Rockefeller ailesinin İlluminati’nin en büyük destekçisi ve hizmetçisi olduğu iddia ediliyor. Dünya üzerinde kurulu birçok bağımsız devletin ekonomisinden daha büyük bir ekonomiyi yöneten Rockefeller ailesinin İlluminati bağlantısı olduğu artık günümüzde su götürmez bir gerçek.

İLLUMİNATİ GERÇEKTEN HAYATIN HER ALANINDA VAR MI? TV, ÇİZGİ FİLM, DİZİ, ŞARKILAR…

İlluminati’nin son yıllarda üretilen teorilere göre kendisini daha çok gösterdiği ve özellikle önemli isimlerin ölümüyle ilişkilendirildiği gözüküyor. Özellikle ünlü rapçi 2Pac’in ve Michael Jackson’ın ölümünün ardındaki sır perdesinin aralanamamış olması, İlluminati iddialarını güçlendiriyor. Ayrıca her gün televizyonlarda izlediğimiz çizgi filmler, diziler, filmler ve birçok ünlünün şarkıları içinde gizlice yerleştirilmiş İlluminati simgeleri olduğu iddia ediliyor. Bunlar gerçekliği ispat edilmesi gereken iddialar…

Masonik simgelerin ve İlluminati şifrelerinin izlediğimiz, dinlediğimiz her türlü şeye yerleştirilebilir olması son yılların en çok konuşulan olayları arasında. Özellikle de bazı ünlülerin, geçtiğimiz yıl gündeme bomba gibi düşen Madonna’nın yer aldığı iddia edilen İlluminati simgeleri kafaları karıştırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgi

Yukarı