Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

IGTV Nasıl Kullanılır? IGTV Kanal Oluşturma Rehberi

Teknoloji

27 Temmuz 2018 Cuma 19:04:49

IGTV Nasıl Kullanılır? IGTV Kanal Oluşturma Rehberi

Instagram yepyeni uygulaması InstagramTV (IGTV) ile yeni bir çığır açmayı başardı! IGTV ile Youtube’ın önünün kesileceği bile şimdiden ön görülmeye başladı. Peki IGTV Nedir? IGTV Nasıl Kullanılır? IGTV kanalı nasıl oluşturup nasıl videolar yükleyebilirim? Diye soruyorsanız sizin için hazırladığımız IGTV Rehberimizi okumalısınız…

Instagram yeni geliştirdiği ve kullanıma sunduğu video paylaşım platformu IGTV ile kullanıcılarına yepyeni bir macera sunuyor! Youtube’un isminin de önüne geçecek IGTV ile kendi kanalınıza istediğiniz videoyu yükleyerek sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Hem de sevdiklerinizin videolarını görebilirsiniz. Peki IGTV’yi nasıl kullanmaya başlıyoruz? IGTV Kanalını nasıl oluştururum? IGTV video nasıl yüklenir? Bu soruların cevabını veriyoruz…

IGTV’yi mobil kullanıcılar kullanabilecek! Kısa bir süre önce kullanıma sunulan IGTV’yi isterseniz instagram hesabınız içerisinde isterseniz de ayrı bir uygulama olarak indirebiliyorsunuz. Aşağıda vereceğimiz linklerden cihazınızın android veya iOS türünde olmasına bağlı olarak seçim yaparak IGTV’yi indirebilirsiniz:

IGTV ANDROID İNDİR

IGTV IOS İNDİR

Bu linklerden cihazınıza göre seçim yaparak indirip kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. IGTV Nasıl Kullanılır cevabı yazının devamında…

IGTV NASIL KANAL OLUŞTURUP NASIL KULLANABİLİRİM?

Instagram hesabınız varsa IGTV için ayrı bir hesap açmanıza gerek yok. IGTV uygulamasını açtığınızda size “… olarak Devam et.” seçeneği sunulacaktır. Buraya tıklatarak instagram hesabınızla ilişkili olarak IGTV’ye giriş yapıyoruz. İlk giriş yaptığınızda karşılaşacağınız şey 4 adet sekme olacak. Bu sekmelerden ilki “Sizin için”. Sizin İçin kısmında beğeneceğiniz düşünülen videolar yer alacak. Takip Ettiklerin sekmesinde ise takibe aldığınız kullanıcıların yüklediği videolara göz gezdirebileceksiniz. Popüler sekmesinde kullanıcıların çok yoğun olarak etkileşime girdiği, en çok beğenilen videolara yer verilecek. İzlemeye Devam Et sekmesindeyse daha önceden izlemeye başlayıp da yarıda bıraktığınız videoları bulabileceksiniz.

Sekmelerin aşağısında videolar hakkında yorum yapabileceğiniz, videoyu ileri geri sarabileceğiniz ve arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz seçenekler bulunacak.

PEKİ IGTV’DE NASIL KANAL OLUŞTURULUR?

ekmek için besaş ürünleri ile anı fotoğraflladılar 5

Öncelikle IGTV’de tıpkı Youtube gibi kanal açmak çok basit bir işlem gerektirmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz IGTV Sekmelerinin üstünde yer alan Profil fotoğrafınızı tıklatarak önce ileriye ardından da kanal oluştur butonuna tıklayın. Kanal oluştur dediğiniz anda sizden gerekli bilgiler istenecektir. Kanalınızla ilgili bilgileri doldurarak onaylayın ve evet IGTV Kanalınız hayırlı olsun. Bundan sonra Kanalınıza video yüklemek istediğinizde “+” simgesine tıklatarak kanalınıza video ekleyebilirsiniz.

IGTV’YE HANGİ VİDEOLAR YÜKLENİR? VİDEONUN ÖZELLİKLERİ NE OLMALI?

IGTV’de kanalınıza video yükleyeceksiniz ancak bu videoların belli özelliklerinin olması gerekiyor! IGTV sadece dikey videoların sisteme yüklenebilmesine imkan vermektedir. Yani yatay olarak çektiğiniz videolar IGTV’ye yüklenemeyecektir. Eğer yüklerseniz video yan olarak kalmayı sürdürür. Bir de örneğin Snapchat’teki gibi IGTV’yi açıp anlık olarak video çekimi yaparak yükleme şansı bulunmuyor. Daha önceden görüntülediğiniz anları yani videoları yükleyebilirsiniz.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı