Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Google My Bussiness Kaydı Nasıl Yapılır? Google My Bussiness Kullanımı

Teknoloji

22 Ağustos 2018 Çarşamba 21:05:56

Google My Bussiness Kaydı Nasıl Yapılır? Google My Bussiness Kullanımı

İşletmeler için büyük fırsatlar sunan Google My Bussiness nedir? Google’ın yeni hizmeti Google My Bussiness ile iş yerinizi, işletmenizi çok daha iyi tanıtabilirsiniz. Peki Google My Bussiness kaydı nasıl yapılır? İşinizi, işletmenizi büyütmenin ve kolay bulunmasını sağlamanın kolay yolu yeni Google My Bussiness’i sizler için araştırdık…

Ticari bir işletmeniz varsa, bu işletmeyi tanıtmak, Google’da bulunabilir hale getirmek için Google My Bussiness uygulamasını denemelisiniz. Bu yazımızda Google My Bussiness’ın ne işe yaradığını, ticari işletmenizin Google arama sonuçlarında ve Google haritalarında daha üst sıralarda listelenmesi ve bu sayede işletmelerinizin daha bulunabilir ve görünür kılınması için neler yapmanız gerektiğini bu yazımızda hazırladık.

GOOGLE MY BUSSİNESS NEDİR?

Ticari işletmeler için özel olarak Google tarafından sunulan Google My Bussines, müşterilerin sizi ve işletmenizi daha kolay bularak daha hızlı tanımasını sağlayan bir uygulama. Google My Bussines’a işletmenizin adını, yerini, çalışma saatleriyle lokasyonunu vs. gerekli tüm bilgileri giriyorsunuz. Bu bilgiler en iyi ve en kısa yoldan müşterilerinize ulaştırılıyor. Bunu daha açık bir dille anlatmak gerekirse Google My Bussines, işletmenizi müşterilerin 1 tıkta ulaşabileceği şekilde konumlandırarak size hızla ulaşabilmelerini, yerinizi, adresinizi ve lokasyonunuzu kolayca öğrenebilmelerini sağlıyor.

GOOGLE MY BUSSİNESS’E NASIL KAYIT OLUNUR?

Ticari işletmelerin tanıtımı ve müşteri çekebilmesi için büyük bir fırsat sunan Google My Bussiness uygulamasına kayıt olmak çok kolay. İşletmenizi kaydetmek için öncelikle bir Google hesabınızın bulunması gerekiyor. G-mail hesabınız hazırsa kayıt aşamasına geçebilirsiniz. google.com.tr/intl/tr/business adresine giriş yapıyoruz. Ardından sağ üstte yer alan “Hemen Başlayın” butonuna tıklıyoruz. Ülkemizi ve işletmemizin adresini giriyoruz. Ardından Müşterilere ürün ve hizmet sağladığınıza dair bir bilgi vermeniz isteniyor. Son kısıma geçmeden önce hizmeti veya ürünü müşteriye nasıl ulaştırıyorsunuz? Sorusuna kendinize uygun olan seçeneği seçerek cevap veriyorsunuz.

Son kısımda sabit hat, cep telefonu ve işletmenin web adresini girerek kayıt işlemini tamamlıyorsunuz. Kayıt formunu gönderdikten sonra Onay aşamasında kalmış bulunmaktasınız. Google, sizin başvurunuzu inceleyip olumlu veya olumsuz şekilde sonuçlandıracaktır. Şunu söyleyelim ki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuzda Google My Bussiness’a yaptığınız başvurunun reddedilmesi için hiçbir neden yok. Belli bir süre geçtikten sonra size e-posta yoluyla onay alıp almadığınız bildirilecektir.

GOOGLE MY BUSSİNESS ONAY AŞAMASI NASIL? NASIL ONAY ALINIR?

Google My Bussiness’a kayıt formunu gönderdikten sonra postanız aracılığıyla yer alan kartpostal şekilli bölümden İsim bölgesini dolduruyor ve posta tuşuna tıklıyorsunuz. Yaklaşık 6-7 gün içerisinde Google My Bussiness tarafından gönderilecek olan doğrulama kodunu yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yapıp kesinleştirme için tekrar bu kodu giriyoruz. Onay artık alınmıştır. Ardından Google Benim İşletmem bölümünden kendi işletmenize dair her türlü değişikliği kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

Google My Bussiness’da hesabınızı açtınız, onayı aldınız. Artık sistem üzerinden Google Benim İşletmem bölümüne bolca işletmeniz hakkında bilgi girmelisiniz. Ne kadar çok bilgi o kadar çok görüntülenme ve müşteri anlamına gelmektedir.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı