Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Erken Emeklilik Müjdesi Mecliste! EYT TBMM Gündeminde!

Genel

27 Eylül 2018 Perşembe 22:47:49

Son Güncelleme: 27/09/2018 22:48:52

Erken Emeklilik Müjdesi Mecliste! EYT TBMM Gündeminde!

EYT Mağdurlarına müjde! Emeklilikte yaşa takılanlar için kanun teklifi meclis gündemine girdi! 1 Ekim TBMM’nin yasama faaliyetine başlamasıyla birlikte EYT mağdurlarının sorunu çözülecek mi?

Erken yaşta emeklilik yeniden Meclis ‘ e geliyor. 2.3 milyon vatandaşı ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanların isteği, meclis gündemine yeniden geliyor.

MHP’nin emeklilikte yaş mağduru vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için Meclis’e sunduğu ancak kabul görmeyen yasa teklifinin Meclis’in açılmasıyla tekrar gündeme gelmesi bekleniyor. Türkiye Gazetesinden Sefa Bilgitekin ‘ in haberine göre Bazı Ak partili milletvekillerinin  yeşil ışık yaktığı bu düzenleme ilk etapta 450 bin kişiyi ilgilendiriyor ve hemen emekli olması bekleniyor.

Emeklilik için primi tamamlayıp yaşı bekleyenlere müjde niteliği taşıyan bu haberler  Meclis’in açılmasıyla genel kurulda kabul edilir ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanırsa 8 Eylül 1999’dan önce sigorta başlangıcı olanlar hak ettikleri emeklilik haklarına erken yaşta kavuşacaklar.  Bu yaş kadınlarda 38, erkeklerde 43 olabilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı