Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Enes Batur Tepkilerin Ardından Youtube Hesabını Kapatacak mı?

Magazin

21 Ekim 2018 Pazar 16:48:53

Enes Batur Tepkilerin Ardından Youtube Hesabını Kapatacak mı?

Ünlü Youtuber Enes Batur, amcasına “Psikolojik kışkırtma” konseptiyle çektiği videodaki görüntüler nedeniyle yoğun tepkiye maruz kaldı! Amcasını provoke etmek ve bu yolla izlenebilirliği arttırmak için genel ahlaka ve örf-adete yakışmayacak cümleler eden Enes Batur’a sosyal medyadan sert tepki geldi! Ekşisözlük başta olmak üzere birçok mecradan gelen tepkilerin ardından Enes Batur sosyal medya hesaplarını ve Youtube hesabını kapatacak mı?

Youtube aleminin en çok izlenen Türk yayıncısı olan ünlü Youtuber Enes Batur, son paylaştığı video ile eleştirilerin hedefi haline geldi! Enes Batur’un videoları özellikle çocuk ve genç kuşak tarafından yoğun şekilde izleniyor ve takip ediliyordu. 8 milyon 500 bin takipçiye sahip olan Enes Batur’un daha öncede “Spor” arabalarla trafiğe çıkıp trafik güvenliğini tehlikeye sokması nedeniyle tepki gördüğü olmuştu. Ancak Enes Batur’un son videosu sosyal medyada adeta “infiale” yol açtı!

ENES BATUR’UN SON VİDEOSU NEDEN ÇOK TEPKİ ÇEKTİ?

Ünlü Youtuber Enes Batur’un son videosunun konusu amcasıydı. Amcasını provoke etmek ve sinirlendirmek üzerine kurulu bir video çeken Enes Batur’un söylediği sözler, ağzına aldığı ifadeler büyük tepkiye yol açtı! Özellikle Youtube’da “Kafalar” kanalının paylaştığı “Kışkırtma” videoları konseptinde bir video yayınlayan Enes Batur, videoda amcasını kışkırtmak amaçlı sözler söyledi. Enes Batur amcasına “Sen başarılı olsan karın güzel olurdu, 200-300 kilo karın var. Ben olmasam bir hiçsin, seni Adana’daki fakirlikten kurtardım. Ben olmasam çocuklarına bakamazdın, benim sayemde adam oldun. Adana’da fakirlikten sürünüyordun, şimdi 2-3 kişi senle fotoğraf çekilmek isteyince g… kalktı, senin sahip olduğun her şey bana ait, Telefonunu bana ver ve burdan S… git. Seni görenler sana Amca diyor, adın bile yok!”

Yukarıdaki cümleleri Enes Batur’un sarf ettiği videoda açıkça duyulmakta ve amcasının sinirli halleri açıkça görülmekteydi ki Enes Batur yoğun tepkilere karşı koyamadı ve videoyu kanalından kaldırdı! Ancak Enes Batur’un videoyu kaldırması fayda etmedi! Başta Ekşisözlük olmak üzere birçok mecradan Enes Batur’a tepki yağmaya devam etti.

ENES BATUR’U CİMER’E ŞİKAYET ETTİLER!

Enes Batur’a en büyük tepkiler Ekşisözlük platformundan geldi! Ekşisözlük’te güne Enes Batur’un amcasına karşı yaptığı hareketler ve söylediği sözler damgasını vurdu! Ekşisözlük’te ayrıca Enes Batur’un Cimer (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) platformuna şikayet edilmesi için “Başlık” dahi açıldı. Bu başlıkta onlarca Ekşisözlük yazarı ve üyesi Enes Batur’u Cimer’e şikayet çağrısına destek verdiğini ve şikayette bulunduğunu açıkladı!

ENES BATUR’DAN ÖZÜR GELDİ!

Enes Batur, konuyla ilgili gelen tepkilerin ardından videoyu kaldırmış ve sessizliğe bürünmüştü ancak ünlü Youtuber Twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazıda önemli olan hayatı anlamak diyerek hatasının farkına vardığını ve yaptığından pişman olduğunu dile getirdi. Yine de Enes Batur’a tepkiler çığ gibi büyüyor!

ENES BATUR YOUTUBE KANALINI KAPATACAK MI?

Enes Batur’un olay videosunun ardından söylenildiği gibi büyük bir tepki yumağı meydana geldi. Öyle ki Enes Batur fanları bile bu hareketten sonra Enes Batur’un Youtube kanalını kapatması gerektiğini, ünlü olmayı kaldıramadığını vs. söylemeye başladı. Enes Batur’un nasıl davranacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı