Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada? Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Genel

1 Ağustos 2018 Çarşamba 21:25:19

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada? Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Çok acil nakde sıkıştınız ve acil ihtiyaç kredisine mi ihtiyacınız var? Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte hem Kurban kesmek hem de tatil yapmak isteyenler için ihtiyaç kredisi büyük önem taşıyor. Kısa süreli nakit ihtiyacını giderebilmek için başvurulan İhtiyaç kredileri için ülkemizde son yıllarda artan faiz oranı canları sıkıyor. Yine de ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için en avantajlı bankayı araştırdık. Bankaların faiz oranları doğrultusunda en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankadan çekilir? 

kredi, banka, ihtiyaç kredisi,

Ağustos ayına girmemizle birlikte Kurban Bayramı ve 9 günlük bayram tatili de yaklaştı. Kurban Bayramı’nda kurbanlık fiyatları ve bayram tatili için tatil masrafları kara kara düşündürmeye başladı. Peki acil nakit ihtiyacı için başvurulan ihtiyaç kredisini hangi bankadan çekmeliyiz? En uygun ihtiyaç kredisi veren banka hangisi? Kısa süreli nakit ihtiyacını gidermek adına ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun…

EN AZ FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Malumunuz ülkemizde son yıllardaki ekonomik sıkıntılar nedeniyle Merkez Bankası sürekli faiz artırmaya başladı. Şu sıralar %16-17 civarında gezinen faiz oranları kredi çekecekleri en az 10 kez düşünmeye davet ediyor. Yine de ihtiyaç kredisi çekecekler için en iyi bankaları sizler için derledik. Zira devir çok çok zorda kalmadıkça kredi çekmeme devri… Şimdi örnekler üzerinden en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalara bakalım.

ihtiyaç kredisi, en uygun ihtiyaç kredisi veren banka, faiz

24 Ay (2 Yıl) vadeli 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsunuz diyelim. En uygun kredi veren bankayı bulmak için bu krediyi en az aylık ödeme tutarı ile geri ödemeniz gerekiyor. ING Bank‘tan bu krediyi çekerseniz faiz oranı %1,74 ile 50 TL’lik tahsis ücreti ve Aylık 534 TL ödeme yaparak toplamda 12.866 TL olarak geri ödüyorsunuz. Bu örnekte en uygun seçenek ING Bankası oldu. Kişisel nedenlerden dolayı başka bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek zorundaysanız 2. en uygun veren banka QNB FINANSBANK’tan İhtiyaç kredisini yüzde 1,85 faiz oranıyla aylık 541,98 TL ödemeyle toplamda da 13.057 TL geri ödeyerek çekebiliyorsunuz. Türkiye İş Bankası’ndan İhtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız ödemeniz gereken faiz oranı %1,80 yani QNB ile hemen hemen aynı.

Durum böyleyken yukarıdaki örneğin dışında vade seçeneğini 3, 6, 9, 12 ve 48, 96 ay gibi değişik şekillerde belirleyebilir, 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi için ayrıca dosya ücreti vb. de ödemiyorsunuz. Son kanun değişiklikleri ve yargı kararları çerçevesinde kredi dosya masraflarını geçmişe dönük olarak bankalardan isteyebiliyorsunuz. Yeni çekeceğiniz krediler için bu masraflar sizden temin edilemiyor.

 

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı