Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

En Etkili Diyetlerden Biri Olan Enginar Diyeti Nedir? Hızlı Kilo Verdiren Enginar Diyeti

Sağlık

18 Ağustos 2018 Cumartesi 16:08:32

En Etkili Diyetlerden Biri Olan Enginar Diyeti Nedir? Hızlı Kilo Verdiren Enginar Diyeti

Yaz aylarının son bulacak olmasından dolayı biraz aşırıya kaçıp kilolarınızı ciddiye almamaya mı başladınız? Hızlı şekilde karın düzleştirme, kilo verme ve fit bir vücuda sahip olma hayali kuruyorsanız Enginar diyeti formülünü denemelisiniz. Diyet listemizde birbirinden lezzetli ve sağlıklı besinler bulunuyor. Şimdi gelelim Enginar diyeti nedir? Enginar Diyeti nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına…

Yaz aylarının sonuna doğru hızla kilo almaya başladınız ve kendinize bakmadığınızı mı fark ettiniz? Veyahut rejim yapıp fit bir görünüme sahip olmak mı istediniz? İşte hızlı kilo vermek, düz bir karına ve fit bir vücuda sahip olmak için bugünkü yazımızda Enginar Diyetinden bahsedeceğiz. Enginar diyetiyle ilgili öncelikle şunu belirtmekte yarar var: İnternette, orda burda gördüğünüz şok diyetler, sağlığa zararlı aşırı aç bırakan diyet listeleri gibi savsatalar ve sıkıntılarla karşılaşmayacağınız bir diyet programına sahip Enginar diyeti. Zengin menüsü ve kısa sürede etki göstermesiyle Enginar diyetini mutlaka denemeniz gerek.

ENGİNAR DİYETİNDE ENGİNAR YEMEK

Enginar adını verdiğimiz besin yapısında yüksek lif içermektedir. Fazla kilolarından bir an önce kurtulmak isteyenler için bu yüksek lif oranlı Enginar çok iyi gelmektedir. Çünkü enginar yediğinizde uzunca bir süre tok hissi yaşayacak ve sık sık yemek yemeye, fazla kalori almaya son vereceksiniz. Enginarın tek faydası bu değil! Ayrıca içerisindeki potasyum miktarıyla, vücutta selülit ve ödem oluşumuna da iyi gelmektedir. Bu sayede su toplama yoluyla aldığınız kiloları vermenizi de kolaylaştırır.

Kalp rahatsızlığı olanlar, tansiyon problemi yaşayanlar için hızlı kilo verdiren Enginar diyetini yaparak bu sorunlarını göz ardı edebilirler. Sodyum miktarı düşük olan Enginar, tansiyonu dengede tutmanızı da sağlamaktadır. Peki Enginar diyeti nasıl yapılır? Enginar Diyeti menüsü nasıldır?

İlk olarak şunu söyleyelim bu diyet 3 günlük bir diyettir! Aşırıya kaçıldığında sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle enginar diyeti listemizi 3 gün için hazırladık. Bu 3 günün ardından normal ritminize, beslenmenize dönmenizi öneriyoruz. Şimdi gelelim Enginar diyeti listesine…

ENGİNAR DİYETİNİN 1. GÜNÜ

Enginar Diyetine başlamaya karar verdik ve 1. gün geldi çattı! İlk olarak Kahvaltı öğününe değinelim. İlk gün biraz zor geçer gibi iddiaların aksine rahat ve sakin bir şekilde kahvaltımızı 1 dilim yağsız peynir, tam buğday ekmeği, 1 bardak yeşil çay ve yarım ızgara enginar menüsüyle yapıyoruz.

Ara Öğünde ve Öğle yemeğinde neler yemeliyiz? Ara öğünü bir kase yoğurtla geçirelim. Öğle yemeğinde ise bir tam pişmemiş enginar ile salatalıklı bir porsiyon ızgara balık yemeliyiz.

Ara Öğün ve Akşam yemeği: Öğle yemeğinden sonra Akşam yemeğinden önce yiyeceğimiz ara öğünde bir bardak enginar suyu içiyoruz. Bu boşaltım sistemini hızlandıracak ve kilo vermeyi de bu yolla kolaylaştıracaktır. Akşam yemeğinde ise 5 yaprakçık marul, 1 adet havuç, 1 adet pişmiş enginar ve diyet enginar salata adını verdiğimiz enginar, limon suyu, az bir tuz ile yaptığımız bir salatayı tüketiyoruz.

ENGİNAR DİYETİNİN 2. GÜNÜ

Diyetin ikinci gününü biraz daha protein ağırlıklı olarak geçireceğiz. Listemizi de buna göre ayarladık. Enginar diyetinin amacı daha uzun süre tokluk hissi yaratmak ve bu yolla kilo vermeyi hızlandırmak…

Kahvaltı öğününde yarım enginar ve bunun yanında 1 ekmek kaşığı yulaf kepeği, 5 çiğ badem, 1 adet elma (küçük) ve bir bardak da smoothie tüketmeyeliz.

Ara Öğün ve Öğle yemeğinde ne tüketeceğiz? Kahvaltı ile Öğle yemeği arasındaki ara öğünde 1 bardak enginar suyuyla 1 adet armut tüketmeliyiz. Öğle yemeğine geldiğimizde ise bir porsiyon ızgara köfte ve bunun yanı sıra brokoli, enginar tüketmeliyiz. Ekmek olarak da 2 dilim ekmeğe kadar tüketebiliriz. Ekmeğimiz tam buğday ekmeği olmalıdır.

Ara Öğün ve Akşam Yemeği: Akşam yemeğinde 1 adet iyi pişmiş enginar, 2 dilim füme et 1 domates ve 50 gram taze tam yağlı peynirin üzerinde zeytinyağı tüketebiliriz. Ara öğünde ise 1 bardak enginar suyu tüketerek boşaltım sistemini hızlandırabiliriz.

DİYETİN SON GÜNÜ 3. GÜN

Artık Enginar Diyetinin son gününe geldik! Bu günü de başarıyla atlattık mı tamamdır. Enginar diyetinin 3. gününde sebzeye ağırlık veriyoruz. Diyetin tam anlamıyla başarıya ulaşması için 3. gün de lif oranı yüksek besinler seçmeye çalıştık.

Kahvaltı öğününde 1 büyük boy enginar, 1 avokado, 6 yaprak marul, 1 domates ve 3 kaşıklık salata

Ara Öğünde ve Öğle Yemeğinde: İlk olarak ara öğünde yarım enginar ile 1 bardak enginar suyu ve öğle yemeğinde havuçlu pırasalı mantar ve soğanlı bir enginar yemeğini tüketmelisiniz.

Ara Öğün ve Akşam Yemeğinde ise  1 bardak enginar suyuna ek olarak 5  çiğ badem ile meyve olarak elma veya portakal tüketiyoruz. Diyetimizin son öğününe gelindiğinde 2 yemek kaşığı yağsız peynire ek  1 dilim tam buğday ekmeği tüketiyoruz. Bununla birlikte son öğünde 1 bardak da enginar suyu içerek diyeti başarıyla tamamlıyoruz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Onur Ünel

    18 Ağustos 2018 at 16:39

    Hemen denemeliyim

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Sağlık

Yukarı