Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Dünyanın En Romantik 10 Yeri

Genel

6 Ağustos 2018 Pazartesi 19:14:00

Dünyanın En Romantik 10 Yeri

Dünyanın en romantik 10 yeri neresidir? Çiftlerin seyahat edebilecekleri, gezip görebilecekleri en güzel, en romantik 10 yeri, mekanı sizler için araştırdık… Dünyanın en romantik 10 yeri neresidir? Sorusunun cevabı için yazımızı okumalısınız…

Sevgililer ve evliler için ilişkilerini canlı tutabilmenin, aşkı devam ettirebilmenin en kolay yolu Romantizm’den geçiyor. Peki çiftler Romantizm için neler yapıyor? Elbette ilişkilerinde yeni heyecanlar arıyor. Bugün bu videomuzda çiftlerin ilişkilerinde yeni bir heyecan olarak seyahat edebilecekleri, gezip görebilecekleri Dünyanın en romantik 10 yerini listeleyeceğiz. Doğal güzellikleri, eğlence mekanları ve hızlı yaşamıyla ünlü bu 10 yer sizi de heyecanlandıracak! Sevgiliniz veya eşinizle bir tatil planlıyorsanız özellikle listemizde yer alan En romantik 10 mekanı öncelikli olarak görmenizi tavsiye ediyoruz. Aşıkların romantizmini doruğa çıkaracak Dünyanın en romantik 10 yerine gelin hep birlikte bakalım…

Dünyanın En Romantik 10 Yeri listemizin 10. Sırasında komşumuz Yunanistan’ın Santorini Adası yer alıyor! Santorini Adası, gün batımının izlenebileceği en iyi, en romantik mekanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Santorini Adası çiftlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri… Özellikle Türkiye’den Santorini Adasına gitmek günü birlik turlarla bile mümkün olabiliyor.

Listenin 9. Sırasına Hindistan’da bulunan Tac Mahal’i koyuyoruz. Bildiğiniz üzere Tac Mahal, Şah Cihan’ın eşi için yaptırdığı mimari harikası bir yapı. Eşsiz güzelliği ve mimarisiyle Tac Mahal, Hindistan’ın en çok turist çeken yapısı olarak da dikkatleri çekiyor. Tac Mahal’in yapılışındaki aşk ta çiftlere romantizmin doruklarını yaşatıyor.

Sekizinci sıraya Mısır’dan Giza Piramitleri’ni yerleştiriyoruz. Dünyanın 7 Harikası listesinde de yer alan Giza Piramitleri, tarihi özellikleriyle dikkati çekmekte. Sfenkse karşı gün batımını izleyebileceğiniz ve romantik anlar yaşayabileceğiniz Giza Piramitleri, Mısır’ın turist çeken yapılarından birisi. Ayrıca son yıllarda Nil Nehri’nde evlenme modası da Giza Piramitleri’nin ziyaret edilmesini sağlıyor. Çiftlerin son yıllardaki romantik duraklarından birisi de Giza Piramitleri oldu.

Listemizin 7. Sırasında Maldivler adası yer alıyor. Tatilcilerin en uğrak mekanlarından olan Maldivler, Hindistan’ın güneyinde, Sri Lanka’ya 750 kilometre mesafede bulunuyor. Yunanistan’ın Mikanos adasıyla da sürekli karşılaştırılan Maldivler, denizi kumu ve güneşi ile birlikte üst düzey eğlence mekanlarıyla tatilcilerin en uğrak mekanlarından biri olma geleneğini her yıl sürdürüyor.

Listenin 6. Sırasını Fas’ın Marakeş şehrine ayırıyoruz. Marakeş şehri, kültürel zenginlikleriyle farklı bir dünyaya geldiğinizi hissettiriyor. Afrika’nın en uğrak mekanlarından biri olan Fas’ın Marakeş şehri “Tanrıların Ülkesi” anlamına da geliyor. Çöl ile Kuzey Fas bölgesi arasında bir geçiş noktası olan Marakeş şehri, dünyanın en çok turist çeken bölgelerinden biri konumunda! Öyle ki son yıllarda turizm gelirleri Marakeş ekonomisinin neredeyse %70’ine denk geliyor. Turist         ik güzellikleriyle Marakeş, dünyanın en romantik yerlerinden birisi.

Listemizin 5. Sırasına Avustralya’dan Sidney’i koyuyoruz. Sahili, limanı ve opera binası ile daha birçok eğlence ve sanat mekanını bulunduran Sidney’de sevgilinizle, eşinizle elele gezmek, ilgi çekici mekanlarda eğlenmek çok romantik olacaktır. Romantizm diyarına yolculuk etmek için siz de tatilinizi Avustralya Sidney’de yapabilirsiniz.

Şimdi geldik listemizin 4. Sırasına… Listemizin 4. Sırasında aşk ülkesi İtalya’dan Isola Bella adası var. Adı gibi “Güzel” olan bu ada doğal güzellikleri ile parlak renklere hakim olabileceğiniz sessiz ve huzurlu bir tatil sunuyor.

Listemizin 3. Sırasında yine İtalya’dan bir bölge yer alıyor. Bu bölge adını bölgeye gelen ilk turistlerden almış. Bölgeyi tercih eden ilk turistlerin Aşk Yolu adını verdikleri yerin evli çiftlerin şansını artırdığı ve uğur getirdiğine; evli olmayan bekar kişilere ise uğursuzluk ve kötü şans getirdiğine inanılıyor. O yüzden buraya mutlaka sevgiliniz veya eşinizle gitmelisiniz.

Listemizin 1 ve 2. Sırası ise ABD’den! Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletine yer alan Büyük Kanyon listemizin 2. Sırasına yerleşiyor. Hollywood’un ünlü kovboy filmlerinin de çekildiği ve dev platoların kurulduğu Büyük Kanyon, sarı siyah çizgili kayalıkları ve ucu bucağı gözükmeyen eşsiz manzarasıyla romantik bir havayı solumanızı sağlayacak.

New York’ta bulunan ve günümüzde git gide azalan yeşil alan sorununa çarpıcı bir çözüm olarak yıllardır doğal güzelliğini koruyan Central Park ise listemizde 1 numarayı alıyor. Dünyanın en ünlü parklarından biri olan Central Park, sevgiliniz veya eşinizle gezebileceğiniz büyük doğal zenginliğe sahip. Gerçekten de sevgilinizle Central Park’ta buluşmak çok romantik olmaz mıydı?

Siz de özellikle önümüzdeki 9 Günlük Kurban Bayramı tatilinizi eşinizle, sevgilinizle değerlendirmek için bu listede yer alan 10 romantik mekanı tercih edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı