Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Dünya’da Hala Gizemini Koruyan Çözülememiş 5 Şey

Genel

15 Ağustos 2018 Çarşamba 11:26:52

Dünya’da Hala Gizemini Koruyan Çözülememiş 5 Şey

Dünyamız geçmişten bugüne birçok sır dolu olay ve durumla karşılaşmıştır. Gizemi çözülememiş bu olay ve durumlar bugün hala merakla araştırılmaya devam etse de mantıklı bir açıklaması bulunamıyor. İnsanların büyük merak içerisinde olduğu “Dünyanın hala çözülemeyen 5 gizemini” sizler için araştırdık. Bakalım siz çözebilecek misiniz bu gizemleri?

Gizem, sırrı çözülememiş mantığımızla açıklayamadığımız durumlar için kullandığımız bir sözcük, terim. Gizemli şeyler geçmişte de bugün de insanoğlunun merakını ve ilgisini çekmeyi başarıyor. Geçmişten günümüze yaşanan bazı durum ve olayların hala mantıklı bir izahı yok. Bu da gizemin sırrına ulaşmak isteyenleri cezbediyor. Bu yazımızda sırrı çözülemeyen 9 gizemli olayı yazdık.

II. DÜNYA SAVAŞINDA BUKİT TİMAH’TA ORTAYA ÇIKAN YARATIK

II. Dünya savaşı zamanlarında Japon askerlerinin Singapur’da konuşlandıkları bölgede ortaya çıkan bir yaratık hala gizemini koruyor! Kocaayak vari bir yaratık olan gri saçlı, 2 metreye yakın boyu olan, primat benzeri bir yaratık savaş zamanında birçok asker-komutan tarafından üstlerine rapor edilmiştir. Bukit Timah bölgesi bugün kaplanlar ve daha birçok hayvanlara ev sahipliği yapan bir yağmur ormanıdır. Burada ortaya çıkan yaratığı çok sayıda gören mevcuttur. Bu yaratığın son görüldüğü tarihler 2006-2007. Gizemi halen çözülebilmiş değil. Bazıları Japon askerlerin psikolojilerinin bozulduğunu, Singapurlu askerleri bu yaratık şeklinde gördüğünü iddia ediyor.

KOZMİK RADYO PATLAMALARI – YILDIRIMLAR

2007 yılında keşfedilen Kozmik radyo patlamaları bilim dünyasında büyük merak uyandırmıştı. “Yıldırımlar” olarak da adlandırabileceğimiz kozmik radyo patlamalarının gerçek zamanda gerçekleşeni Ocak 2015’te yapılan çalışmada yakalanmıştır! Ancak bu kozmik radyo patlamasına neden neyin olduğu henüz çözülememiştir. 1 Mili saniye uzunluğunda gerçekleşen bu olay güneşin 1 milyon yıl boyunca ürettiği enerji miktarına karşılık gelecek bir enerjiyi açığa çıkarmaktadır! Avustralyalı bilim insanı Emily Petroff, bu yıldırımların dünyanın 5 milyar ışık yılı uzağında gerçekleştiğine dikkati çekerek Kova takımyıldızı yakınlarında gerçek zamanlı bir fırtına tespit edildiğini açıklamıştır. Petroff, günümüzde halen yıldırımların sırrını çözmek ve kaynağını, neden oluştuğunu öğrenmek için çalışmalar yürütüyor.

TRANSİLVANYA BÖLGESİNDE YER ALAN HOİA BACİU ORMANI

Cin ve perilerin at koşturduğu Hoia Baciu ormanı dünyanın en perili ormanı olarak biliniyor. Transilvanya bölgesinde yer alan bu gizemli ormanda birçok acayip olay da yaşanmış. Ormandaki ağaçlar doğal şekilde değil de bir korku filmindeymiş hissi verecek şekilde eğilip bükülüyor! Hoia Baciu ormanını ziyarete gidenler, bu ormanın sırrını çözmek isteyenler gezinin ardından vücutlarında sebepsiz yere yanık ve kızarıklık oluştuğunu söylüyor. Ayrıca bu ormanda “Eksik saat” olayı da yaşanıyor! Nedir bu eksik saat? Ziyaretçiler, bu ormanda kaldıkları sürenin bir bölümünün gerçek zamana yansımadığını, bu eksik saatlerde ormanda neler yaşadıklarını bilmediklerini iddia ediyorlar. Ayrıca uğultulu boğuk seslerin gelmesi ve “Peri” görünümlü cisimlerin görüldüğünün iddia edilmesi bu ormanı daha da ilgi çekici kılıyor. Ancak ormana girmeye cesaret eden şu sıralar kimse yok. Ormanda yaşanan en ürkütücü olay bir çobanın 200 koyunuyla birlikte bu ormana girdiği ve bir daha çıkmadığı iddiası. Bunlar henüz iddia boyutunda olsa da paranormal uzmanlar bölgeyi araştırmaya başlamış ve birçok sır deşifre edilmeye çalışılmıştır.

ORMANDAKİ SIR: LE LOYON

Batı İsviçre’de bulunan bir ormanda gizemini hala koruyan bir olay yaşanmaktadır. Bu olaya göre yaklaşık 10 yıldır bir asker üniformalı, gaz maskeli bir adam ormanı ziyaret edenlere musallat olmaktadır. Orman bölgesinin yakınlarındaki yerleşim yerlerinde yaşayanlar, yürüdükleri güzergahta çoğu zaman bu kişiyi gördüklerini iddia etmişler, bu kişiye Le Loyon ismini vermişlerdir. Le Loyon, insanların yanına gelip gözlerine bakıyor, ancak hiç konuşmuyor, sessizlik içinde geçip gidiyor. Onu fotoğraflamayı başaran bir fotoğrafçı, 2 metre boyunda olduğunu iddia etmiştir. İnsanlara bir tehdit içermese de korkutucu görüntüsüyle bölgedeki insanları dehşete düşüren Le Loyon’un neden ormanda asker üniforması ve gaz maskesiyle dolaştığı çözülemedi. Loyon’un gerçek kimliği de bilinmiyor.

ÇİN SİÇUAN EYALETİNDE YER ALAN CÜCE KÖYÜ

Çin’in Siçuan eyaletindeki bir bölgede bulunan köy, yerlilerin boylarıyla ilgi çekmeyi başarmış. Köyde doğanların neredeyse yarısı “cüce” diyebileceğimiz boylarda. Söylentiler ışığında bu köyün sırrı çözüme kavuşturulmuş gözüküyor: Yangsi’de 60 yıl önce gerçekleşen bir kimyasal-gizemli rahatsızlık sebebiyle köylüler cüce boylu yaşamaya başladı. Bu hastalığın en çok etkilediği yaş kitlesi 5-7 yaş arasıdır. Günümüzde ise genç nesil bu hastalıktan kurtulmuş gözüküyor. Ancak bu köyde daha önce neden böyle bir şeyin yaşandığı henüz bilinemiyor. Bilimsel, mantıklı bir açıklaması yok.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı