Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Bir Site Google Sıralamasında Nasıl Yükselir? Sıralamada Yükselme İpuçları

Teknoloji

19 Ağustos 2018 Pazar 13:31:48

Bir Site Google Sıralamasında Nasıl Yükselir? Sıralamada Yükselme İpuçları

Bir web site açtıktan sonra hızla Google’dir? Google’da üst sıralara nasıl yükselebiliriz? Google üst sıralara yükselmek için neler yapılabilir? Özgün içerikler üretmek ve bir takım ipuçlarıyla hızla Google’da yükselmeye başlayabilirsiniz. Peki sitede nasıl değişiklikler yapılmalı, site nasıl kaliteli hale getirilir? Sizler için araştırdık…

bordo bereliler suriye çekimlerinden kareler 6

Google başta olmak üzere birçok alternatif arama motorunda üst sıralara çıkmak her web sitesinin amacı, hedefidir. Bir web sitesi açtınız ve bu sitenizin Google arama motorunda üst sıralarda listelenmesini, üst sayfalarda kullanıcıların daha çok görebileceği sıralamalarda yer almasını istiyorsunuz. Peki ne yapacaksınız? Bu yazıda Google arama motorlarında sıralama yükselme ipuçları hakkında bilgi alacaksınız.

Google sıralaması için ilk olarak sitenizi özgün içeriklerle doldurmalısınız. Bunu da sabırla yapmalı, en az 5-6 boyunca hiçbir geri dönüş, çok büyük hit, adsense geliri vs. beklemeden yapmalısınız. Öte yandan Backlink almak, siteyi kaliteli hale getirmek ve anahtar kelimelerde yükselmek de Google sıralamanız için önem arz ediyor. Gelin şimdi tüm bu başlıklara biraz daha derinlemesine bakalım ve neler yapmanız gerektiği konusunda daha ayrıntılı bilgiler verelim.

ÖZGÜN VE KALİTELİ İÇERİKLER HAZIRLAMAK

Sitenizi çekici kılmak ve kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlamak için hiç bir yerde olmayan, kaliteli, özgün, kopya olmayan içerikler hazırlamanız gerekiyor. Google’da üst sıralarda yer almak isteyen her web sitesi bu kritere çok özen göstermelidir. Google sıralamasında üst sıralara çıkmanın en temel kriteri Özgün ve kaliteli içerik oluşturmaktır. Bu içerikte diliniz samimi, içten ve uzatmadan bilgiyi verecek şekilde kaliteli olmalıdır. Yazıda yer vereceğiniz fotoğraflarda metin kadar önemlidir. Bir yerden aldığınız fotoğrafı doğrudan içeriğe veya manşete koymadan önce bir fotoğraf düzenleme programından geçirmek veya özgün olarak yeniden düzenlemek özgünlük bakımından önem taşır.

Peki içeriğin metni nasıl olmalı? Öncelikle metinde yazım yanlışları yapmamaya, telaffuz ve noktalama durumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Okuyanların keyifle okuyacağı, kaliteli, özgün içerikler yazılmalıdır. Ayrıca içeriğe koyduğunuz fotoğraflara alt etiketler, anahtar kelimeler eklemelisiniz. Bu taktikler sizi Google’da üst sıralara taşıyacaktır.

Yazının içeriğinde belirlediğiniz anahtar kelimeler belli sayıda içerikte geçmelidir. Ana başlığın yanı sıra <h1> <h2> <h3> etiketleriyle alt başlıklar oluşturmalısınız. Özgünlük için internette bulunan özgünlük kontrol sitelerine başvurabilirsiniz. İçeriklerin uzunluğuna gelindiğinde mümkün olduğunca uzun ama etkili paragraflar yazmalısınız. Yani kelime sayısını artırmak için fazladan ekleme yapmak, gereksiz sözcükler kullanmak işinize yaramaz. İçeriklerinizi minimum 150-200 kelimeden oluşturmalısınız.

SİTENİN KALİTESİNİ YÜKSELTMEK

google sıralama, seo analiz,

Sitenizin aranılırlığını ve cazibesini artırmak da diyebiliriz. Güzel bir tasarım, hoş bir görünüm ile kullanıcıları sitenize çekecek ve sitenizde tutacak çalışmalar yapmalısınız. Backlink alma işlemi burada önem taşıyor. İlk backlink çalışmanızı kelimeler üzerinden değil domain üzerinden yaptırmalısınız.

Arama motoru dizinleri ve benzeri dizinlere sitenizi ekleyerek backlink kazanabilirsiniz. Backlink çalışması yaptıktan sonra sitenize düzenli olarak minimum 200 kelime olacak şekilde 5-6 adet özgün, kaliteli makale yüklemelisiniz. Bu makaleleri de anahtar kelime odaklı olarak düzgün bir biçimde hazırlamalısınız. Her backlink çalışması sitenizin tanınırlığını artıracak ve arama motorlarında üst sıralara yükselmesini sağlayacak. Ancak backlink çalışmasını kendiniz yapacak durumda değilseniz forumlardan profesyonel Backlink hizmeti sunan kişi ve firmalarla çalışmalısınız.

KELİME İLE GOOGLE SIRALAMASINDA YÜKSELME

Sitenizin üst sıralarda yer almasını hedeflediğiniz anahtar kelimelerini belirledikten sonra ana sayfaya link vermelisiniz. DA ve PA değeri yüksek sitelerden link çıkışı almanız da oldukça işinize yarayacaktır. Bu ve yukarıdaki ipuçlarını takip ederek sabırlı bir şekilde içerik yüklemeye, sitenizi kaliteli hale getirmeye devam ederseniz siteniz Google’da istediğiniz yere elbet gelecektir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı