Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

Bilgisayarı En İyi Koruyan Bedava Antivirüs Programları – 2018 Ücretsiz En Güvenilir Antivirüs Programları

Teknoloji

8 Ağustos 2018 Çarşamba 21:24:47

Bilgisayarı En İyi Koruyan Bedava Antivirüs Programları – 2018 Ücretsiz En Güvenilir Antivirüs Programları

Son yıllarda artan hacker ve hackleme olayları ve veri hırsızlıkları sonrası antivirüs programları çok daha önemli hale geldi. Öyle ki bilgisayarınızda kredi kartlarınız, kişisel verileriniz, sosyal medya hesaplarınız, özel dosya ve fotoğraflarınız ve çok gizli şifreleriniz tehlikede olabilir. Peki tüm bu veriler nasıl güvenli şekilde korunabilir? En iyi antivirüs programları hangileri? Sizlere 2018’in en iyi ve en güvenilir koruma sağlayan ücretsiz antivirüs programlarını listeledik…

Hepimiz bilgisayarımızda, telefonumuzda ve tabletimizde kişisel verilerimizi güvende tutmak, korumak isteriz. Özellikle Windows PC kullanıcıları son yıllarda daha da artan malware saldırılarından sonra bu korumaya daha da ihtiyaç duymaktadır. İşte bu noktada bilgisayarın ihtiyacı olan şey güçlü bir antivirüs programıdır. Ücretli antivirüs programlarına çok fazla ihtiyaç duyulmadığı veya ücretli antivirüs programlarının ücretsiz sürümlerden pek fazla güçlü olmadığı, daha fazla şeyler sunmadığı gerekçesiyle daha çok ücretsiz antivirüs programları rağbet görmektedir.

Bizde bu yazımızda 2018’in en iyi antivirüs programları listesini oluşturarak para vermeden bilgisayarda verilerinizi en kolay ve en güvenli şekilde korumanızı sağlayacak programlara yer verdik. Bu listede çoğu bilgisayar kullanıcısının yakından tanıdığı Avast Free Antivirus ilk sırada yer aldı. Çünkü Avast, hem üstün koruma sağlıyor hem de sistem performansını gereksiz yere yorarak düşürmüyor. Avast Free Antivirüs programını Bitdefender izledi.

EN İYİ ANTİVİRÜS LİSTESİ NASIL BELİRLENDİ?

Size bu yazıyı hazırlamak için kullandığımız yöntem listedeki tüm ücretsiz Antivirüs programlarını tam yüklü Windows 10 PC’ye kurarak OpenOffice Benchmark ile test etmek oldu. Bilgisayarımız Windows 10 i3 işlemci, 6 GB Ram ve 500 GB HDD özellikli. Her antivirüs programının testlerini tek tek gerçekleştirerek laptop performansına etkilerini, tarama sürelerini ve bu programların kullanım kolaylığını-zorluğunu, ekstra sunduğu şeyleri de işin içine kattık.

SONUÇ OLARAK 2018’İN EN İYİ ANTİVİRÜS  LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU:

1. Sırada Avast Free Antivirüs Programı

Özellikle malware saldırının çok çok arttığı şu günlerde kişisel verilerin korunmasında sağladığı üstün performans ve de sistem performansını yormayan yapısıyla Avast Free Antivirüs dikkatleri çekmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl piyasada en büyük rakibi olan AVG’yi de satın alarak şirket bünyesine katan Avast, ücretsiz sürümde hem kolay bir kullanıcı paneli, arayüzü sunuyor hem de hızlı bir tarama imkanı veriyor. Ek olarak ağ tarayıcı, dahili şifre ve daha birçok ekstra özelliği bünyesinde barındıran Avast Free Antivirus programı listemizde ilk sırayı aldı.

2. Sırayı Bitdefender Aldı! 

Temel güvenlik ihtiyaçlarına olumlu cevap veren Bitdefender, klasik bir antivirüs programından beklenen her şeyi sunuyor. Aynı zamanda sisteme fazlaca bir yük de bindirmeyen Bitdefender, listemizde 2. sırada yer aldı. Bitdefender’in tek kötü noktasına değinmek gerekirse o da pek kullanıcı dostu olmayan arayüzü yani paneli oldu. Biraz uzmanlık gerektiren kullanımı ve çok fazla ekstra seçenek kurmaması Bitdefender’in eksikleri olarak göze çarpıyor.

3. Sırada Avast’ın Bünyesine Kattığı AVG AntiVirus Var!

AVG, geçtiğimiz yıllarda Avast’ın en büyük rakibi olmayı başarmıştı! Sistemsel sorunları ve güvenlik açıklarını bulmada Avast ile birlikte çalışan AVG, şu anda Caspersky ve Bitdefender gibi devlere kafa tutacak noktaya geldi! Avast’ın sunduğu ek seçenekleri sunmaması ve bu seçenekleri ancak paralı versiyonuyla kullanıcılara sunması tek eksik noktası diyebiliriz.

4. Sırada Avira Antivirus 

Avira Antivirus özellikle malware saldırılarına karşı üst düzey koruma sağlıyor! Ancak yukarıda listelediğimiz antivirüs programlarından en büyük farkı ve eksiği sistemi yoruyor olması. Bu nedenle de listemizde daha aşağı sıralarda yer alan Avira Antivirüs yine de ücretsiz eklenti ekleme ve kişiselleştirme şansı sunmasıyla bilgisayarlarda yer almayı hak ediyor. Avira’ya VPN ve şifre yöneticisi ekleme gibi değişik ayarlamalar yapabilirsiniz.

5. Sırada Panda Antivirus Systems

Windows 7’de daha kısıtlı bir güvenlik sağlayan Panda Windows 10’da daha gelişmiş güvenlik kitleriyle daha büyük koruma sağlıyor. Bu nedenle de tercih edilirliği daha da arttı. Ancak ara sıra algoritmasındaki yanlışlıklar nedeniyle zararlı programları zararsız, zararsızları ise zararlı olarak algılayabilen Panda Antivirüs’ün bir artısı kişiselleştirmeye imkan tanıyor olması.

6. Sırada Microsoft Windows Defender

Windows işletim sistemiyle birlikte sistemimize otomatik olarak kurulu gelen Windows Defender, eski versiyonlarına oranla çok daha iyi durumda. Ancak yine de tek başına bilgisayarı koruyabilecek yapıda bir antivirüs değil maalesef. Yanlış alarm vererek sorunlara yol açabilen Windows Defender ile ilgili özellikle “Oyun” .dll’lerinde sıkıntılar yaşamak olağan.

Listemizin Son Sırasında Malwarebytes Anti-Malware Var!

Malwarebytes Anti Malware bir antivirüs programı değil. Bu programı kurarak bilgisayarınızda hali hazırda yer alan, kurulu bulunan Malware programları bulabilir ve temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarınızda kurulu diğer bir antivirüs programıyla da sorunsuz şekilde çalışabilen Malwarebytes Anti-Malware‘i mutlaka bir antivirüs programı ile birlikte bilgisayarınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji

Yukarı