Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

29 Ağustos Çarşamba Dolar kuru 6.38 TL! Dolar Düşecek mi? Yoksa 7’yi görecek mi?

Ekonomi

29 Ağustos 2018 Çarşamba 10:47:40

29 Ağustos Çarşamba Dolar kuru 6.38 TL! Dolar Düşecek mi? Yoksa 7’yi görecek mi?

29 Ağustos Çarşamba günü dolar kuru kaç tl oldu? Dolar kuru şu sıralar 6.38 TL’den işlem görüyor! Dolar bu şekilde artışa devam edecek mi? Yoksa dolar düşecek mi? Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı nasıl adımlar atıyor, Dolar bu haftayı kaç TL’den kapatır? Uzun vadede Dolar kazandıran bir yatırım olur mu? Sizler için araştırdık..

Amerika ile yaşanan krizle birlikte körüklenen Doların ateşi halen dindirilemedi! Dolar 29 Ağustos Çarşamba günü sabah saat 10.40 itibariyle 6.38’i gördü! Tarihi zirvelerde gezinen dolar düşecek mi? Yoksa artışına devam edecek mi? Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı nezdinde gerekli adımlar hızla atılıyor ancak doların ateşi halen düşürülemedi! Dün FETÖ’nün haber kaynağı “Samanyolu Haber” tarafından servis edilen manipülatif “Merkez Bankası karşılıksız para basıyor.” yalanının ardından doların ateşi tekrar artmıştı! Amerikan Başkanı Donald Trump’ın da “Brunson” ısrarını sürdürmesiyle birlikte doların ateşi yeniden harlanmıştı.

Hafta başında ABD kongresinden Türkiye’ye gelen heyetin “S-400’ü almayın F-35’de ki engeller kalksın.” şeklindeki önerisine rağmen Türkiye bu öneriye sıcak bakmamış ve Rusya ile yapılan mutabakat çerçevesinde S-400 alımının gerçekleşeceğini üst düzey olarak açıklamıştı. Bu yaşananlarla birlikte ABD ile yaşanan krizin ilerleyen günlerde daha da derinleşebileceği öngörüsü piyasaları ateşe attı. 1 ABD Doları 29 Ağustos 2018 Çarşamba  saat 10.44 itibariyle 6.39’dan işlem görmeye başladı.

DOLAR DÜŞECEK Mİ? KAÇ SEVİYELERİNE DÜŞER, YIL SONU 7 OLUR MU?

Dolar’ın şuan için öngörülebilir bir yanı yok. Çünkü spekülatif ve hatta manipülatif ataklarla Türk Lirası hedef alınıyor. Bunun son örneğini dün FETÖ medyasının yayın organı Samanyolu haber ile gördük. Öte yandan Amerika’da Başkanlık Seçimleri’nin sona ermesinin ardından ABD-Türkiye ilişkilerinin bir nebze de olsa normalleşme yoluna girmesi bekleniyor ki bu Dolar/TL Paritesi adına olumlu bir gelişme olacaktır. Ancak Dolar’ın 2018 yıl sonu tahminlerine göre 6.50-6.60 TL seviyeleri hayal değil. Yine de Türkiye potansiyelini kullanıp Avrupa Birliği, Çin, Rusya ve İran başta olmak üzere ABD dışındaki devletlerle sağlam ekonomik temeller oluşturabilirse Dolar kurundaki ateş düşebilir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Ekonomi

Yukarı