Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

27 Ağustos 2018 Pazartesi Dolar Kuru! Trump’ın Davaları Doları Nasıl Etkileyecek?

Ekonomi

26 Ağustos 2018 Pazar 18:49:06

Son Güncelleme: 26/08/2018 18:49:28

27 Ağustos 2018 Pazartesi Dolar Kuru! Trump’ın Davaları Doları Nasıl Etkileyecek?

27 Ağustos 2018 Pazartesi Dolar kuru düşecek mi? 27 Ağustos Pazartesi itibariyle Kurban Bayramı nedeniyle kapalı olan piyasalar ve bankalar açık olacak! Dolar yeni haftada düşecek mi? 27 Ağustos Pazartesi itibariyle yeni haftada DOLAR/TL paritesinde daha esnek hareketler görülebilecek. 6 TL’ye dayanan dolar düşecek mi yoksa artacak mı? Sizler için araştırdık…

27 Ağustos 2018 Pazartesi itibariyle piyasalar ve bankalar ile devlet daireleri çalışmaya başlayacak. 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle kapalı olan piyasalar, Dolar/TL’de çok fazla hareketliliğin yaşanmaması ve sabit kalmasına ortam hazırlamıştı. Ancak 27 Ağustos 2018 Pazartesi itibariyle dolar kurunda nasıl bir değişiklik yaşanacağı merak edilmeye başlandı.

Dolar Kuru yeni haftada ne olacak soruları gelmeye başlamışken güncel dolar kurunu hatırlatalım. Dolar kuru 24 Ağustos 2018 Cuma günü saat 19.32 itibariyle 6.0373 seviyesinden işlem görüyor. Hafta boyunca 6.03-6.10 seviyelerinde dalgalanan Dolar, yeni haftada piyasaların açılması ve yeni ekonomik takviyelerin açıklanması ile düşüşe geçecek. Katar Emiri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmeden çıkan 15 Milyar dolar doğrudan yatırım kararının ardından 5.70 seviyelerine gerileyen dolar kuru, Trump’ın Brunson konusunda “Ne olacağını göreceksiniz.” sözleriyle ilettiği tehditlerle tekrar 6.10 seviyelerine yükselmişti.

dolar

DOLAR YENİ HAFTADA DÜŞÜŞ TRENDİNDE! TRUMP’IN SORUNLARI DOLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Dolar kurunun 27 Ağustos 2018 Pazartesi itibariyle yeni haftaya düşüşle girmesi bekleniyor. Reel olmayan bir seviyeden işlem gören Dolar/TL, Amerikan Başkanı Donald Trump tarafından hedef alınmaktaydı. Ancak Donald Trump’ın başı şu aralar Rusya Soruşturması, Porno yıldızına ödenen 150 bin dolar ve avukatı Cohen’in itiraf ettiği “Kampanya sürecinde usulsüz ödemeler” dosyalarıyla dertte! Trump’ın Türkiye’ye karşı sarf ettiği içi boş tehditlere bir süre ara vermesi ve Rahip Brunson meselesinin uzunca bir süre gündeme getirilmemesi bekleniyor. Trump, koltuğunu korumak için suçlamalara Amerikan medyasına saldırarak karşılık veriyor.

Trump’ın yaptırım söylemleri ve Türkiye’ye karşı  hadsiz tehditlerine bir süre ara vermesi bekleniyor. Bu da Doların ateşinin düşmesi ve Türkiye’nin yeni fırsatları değerlendirerek yeni ekonomik takviyelerle dolar kurunu reel seviyeye çekmeye ortam hazırlıyor. 27 Ağustos 2018 Pazartesi itibariyle Dolar kurunun 6.03-6.05 seviyelerinden 5.70 ila 5.80 arasında bir seviyeye kadar gerileyebileceği düşünülüyor.

TRUMP’IN KOLTUĞU SALLANTIDA! TÜRKİYE KRİZİ FIRSATA ÇEVİREBİLİR!

trump, dolar, tl, trump koltuk

Amerikan Başkanı Donald Trump’ın koltuğu sallanıyor! Eğer yargı yolu açılırsa Trump’ın azli bile gündeme gelebilir! Trump giderse yerine gelecek isim ise Türkiye karşıtı politikalarıyla bilinen ve ekonomik saldırının mimarlarından Başkan Yardımcısı Mike Pence olacak. Yine de Amerika’da yaşanan bu olaylar Türkiye’ye karşı başlatılan ekonomik savaşta Amerika’nın tutarsız davranmasına yol açıyor. Türkiye, Amerika’da yaşanan “Trump” krizinden faydalanabilir. 9 günlük tatilin sona ermesiyle birlikte piyasaların ve bankalar ile devlet dairelerin açılmasıyla dolarda çok büyük bir düşüş yaşanabilir. Türkiye, yeni ekonomik tedbirler ve yeni ekonomik iş birlikleri ile birlikte Doların ateşini söndürebilir!

 

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Ekonomi

Yukarı