Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

2018 ÖSYM YKS Tercih Sonuçları Açıklandı Açıklanacak!

Genel

20 Ağustos 2018 Pazartesi 23:15:26

Son Güncelleme: 20/08/2018 23:32:31

2018 ÖSYM YKS Tercih Sonuçları Açıklandı Açıklanacak!

YKS maratonunun ardından tercih dönemi de 14 Ağustos 2018 itibariyle sona ermişti! Milyonlarca öğrenci, ÖSYM’nin açıklayacağı tercih sonuçlarına kilitlenmiş durumda! ÖSYM’nin tercih sonuçlarını açıklaması için Twitter üzerinden binlerce tweet atıldı! ÖSYM, tercih sonuçları için açıklama yayınladı! ÖSYM Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Belli oldu!

ÖSYM’nin 2018 YKS Tercih Sonuçlarını açıklamasına sayılı saatler kala heyecan dorukta! Milyonlarca öğrenci 2018-2019 eğitim öğretim yılına az bir süre kala ÖSYM’nin YKS Tercih sonuçlarını açıklamasını bekliyor! 20 Ağustos 2018 Pazartesi Arefe gününün öğle saatlerinde Twitter üzerinden binlerce öğrenci ÖSYM’ye #ÖSYMSonuçlarıAçıkla etiketiyle mesaj yağdırdı! Bayram öncesi tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler Tercih sonuçlarının bir an evvel sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanmasını bekliyor.

2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasına artık kısa bir süre kaldı! Eylül ayına girilmesiyle birlikte yeni eğitim öğretim yılı için maraton başlayacak. Üniversitelere yerleşecek öğrenciler bir an evvel üniversitelerin belli olmasını ve yurt-kalacak yer ayarlamak ve şehri tanımak için vakit kazanmaya çalışıyor. Milyonlarca öğrenci ÖSYM’den gelecek YKS Tercih Sonuçlarını beklemeye başladı!

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ – ÖSYM TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

ÖSYM tarafından sonuc.osym.gov.tr” adresinden yayınlanacak tercih sonuçlarının ardından 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında üniversite kayıtları yapılmaya başlanacak. ÖSYM’nin Tercih sonuçlarını açıklama tarihinin 31 Ağustos Cuma günü olması beklenirken öğrenciler 3-7 Eylül tarihleri arasında tercih sonuçlarına göre kayıt hakkı kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yaptıracaklar. Kayıt, hem üniversiteye başvurarak veyahut E-devlet üzerinden E-kayıt ile kolay yoldan yapılabilecek.

EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN YAPILACAK? TARİH BELLİ Mİ?

ÖSYM’nin 31 Ağustos 2018 Cuma günü tercih sonuçlarını açıklamasının ardından gözler üniversite kayıtlarına ve Ek Yerleştirmeye çevrilecek. Ek Yerleştirme ile üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için yeniden tercih süreci başlayacak. Ek Yerleştirme sonuçları da “sonuc.osym.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı