Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

2018-2019 KYK Burs Yurt Başvuruları Başladı mı? Ne Zaman?

Genel

31 Ağustos 2018 Cuma 13:46:29

Son Güncelleme: 31/08/2018 13:46:49

2018-2019 KYK Burs Yurt Başvuruları Başladı mı? Ne Zaman?

2018 YKS sonuçları açıklandı ardından tercih aşamasına geçildi! Tercih süresinin sonuna doğru da gelindi! Tercihlerin ardından milyonlarca üniversite öğrencisi kayıt için üniversitelere akın edecek! Yeni şehirde yeni bir okula başlayacak öğrenciler için Kredi Yurtlar Kurumu’nun KYK Burs ve Kredi ile KYK Yurt başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor! KYK Başvuruları ne zaman yapılacak? Sizler için araştırdık…

2018 YKS sınav sonuçları açıklandı, tercihler yapılmaya başlandı! 7 Ağustos ile 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında tercih işlemleri de tamamlanacak ve en geç 30 Ağustos’ta tercih yerleşme sonuçları belli olacak! Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yüz binlerce yeni üniversite öğrencisi yeni bir şehirde yeni okul kaydı yaptıracak. Öğrenciler ve aileleri bir yandan da Kredi Yurtlar Kurumu KYK’nın Burs, kredi ve yurt başvurularını mercek altına almaya başladı! 2018 KYK Burs Kredi başvuruları ne zaman başlayacak? 2018 KYK Yurt başvuruları ne zaman yapılacak? Soruları sorulmaya başlandı.

Üniversiteyi okuyacağı şehirde Devlet yurdunda kalmak isteyenler ve ailesinin maddi durumunu gözeterek burs-kredi almak isteyen öğrenciler için 2018 KYK Başvuru tarihleri büyük önem taşıyor! Yüz binlerce öğrencinin gözü kulağı KYK’ya başvuruların yapılacağı tarihte!

2018 KYK BURS VE YURT BAŞVURULARI HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK? 

Kredi Yurtlar Kurumu her geçen gün artan yurt sayısı ve olanaklarıyla üniversite öğrencilerine çok daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor! Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’da yaptığı açıklamada buna dikkati çekerek KYK Yurt kapasitesinin 670 bin seviyelerine çıkarıldığını ve halen 200 bin ek kapasite için çalışmaların devam ettiğini söylemişti! Öğrencilerin barınmadan, spor faaliyetlerine internetten yemek ve diğer birçok sosyal aktiviteye kadar her türlü ihtiyacına cevap veren KYK Yurtları üniversite kampüslerine yakınlığa bağlı olarak da çok iyi ulaşım imkanları sunuyor. Özellikle inşası son dönemde yapılan çoğu KYK Yurdu Üniversite kampüslerinin içinde yer alıyor!

2018 KYK Yurt Başvuruları ile ilgili açıklamayı yine Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu   yaptı! Sinan Aksu açıklamasında üniversite kayıt tarihi olan 3 Eylül 2018 günü itibariyle KYK Yurt başvurularının da aynı tarihte başlayacağını ilan etti! Öğrenciler 2018 kyk yurt başvuruları için 3 Eylül 2018’den itibaren başvuru da bulunabilecek.

2018 KYK YURT ÜCRETLERİ – KYK TARİFESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla öğrencilerden yaz aylarında kalmadıkları halde KYK Yurt ücreti alınması uygulamasına son verilmişti. Sonuç olarak öğrenciler 9 aylık KYK yurt kirası ödemesi yapıyor. KYK yurtlarında ödenecek ücretler yurdun yarı özel veya devlet (resmi) yurdu olmasına göre değişebilmekte. Ancak fiyatlar 168 TL ile 285 TL fiyat aralığında değişiyor! KKTC’de KYK yurtları ise sabit fiyat 300 TL olarak belirlenmiş durumda.

2018 KYK YURT KAYITLARI NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

2018 KYK Yurt başvuruları 3 Eylül’de başlayacak ve KYK başvurularının açıklanmasının ardından Devlet yurdunu asil olarak kazanan öğrenciler E-devlet üzerinden kayıtlarını yaptırabilecek. Peki E-devlet üzerinden nasıl KYK Yurt kayıtları yapılır? İlk olarak PTT’den 1 TL (veya şuanki fiyatı 3 TL olabilir.) bedelle E-devlet şifrenizi almalısınız. Ardından Turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak arama kısmına YURT KAYIT İŞLEMLERİ yazmalı, buradan da yurt taahhütnamesini onaylayarak gerekli işlemleri yapmalısınız. Barınacağınız KYK Yurduna giriş yaptığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde 4 fotoğraf, kan grubu belgesi, üniversite öğrenci işlerinden alacağınız öğrenci belgesi ile IBAN numaranızı bildirmelisiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı