Bizimle iletişime geç
Bilgi HanEvi

Bilgi HanEvi

20 Ağustos 2018 Pazartesi Altın Fiyatları! Çeyrek Altın Cumhuriyet Altını Fiyatları Kaç TL oldu?

Ekonomi

18 Ağustos 2018 Cumartesi 20:08:45

20 Ağustos 2018 Pazartesi Altın Fiyatları! Çeyrek Altın Cumhuriyet Altını Fiyatları Kaç TL oldu?

9 günlük Kurban bayramı tatilinde piyasalar kapalı ancak Altın fiyatları değişebiliyor. 20 Ağustos Pazartesi Altın fiyatları ne durumda? Çeyrek altın ne kadar? 20 Ağustos Pazartesi Çeyrek altın Cumhuriyet Altını Tam altın fiyatları. Piyasaların kapalı olmasına karşın altın fiyatları halen değişebiliyor. Yurt dışı piyasalarda işlem yapıldığından altın fiyatları da hareketli. Altın fiyatlarını sizler için araştırdık…

Türkiye’de piyasalar 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca kapalı olacak. Bunun etkisiyle Dolar, Euro kurları ve Altın fiyatlarının değişmeyeceği ön görülse de böyle bir şey yok! Dış piyasalar işlemlere devam ettiği sürece kurlar ve altın fiyatları değişkenlik gösterecek. Peki 20 Ağustos 2018 Pazartesi Altın fiyatları ne durumda? Çeyrek Altın, Cumhuriyet altını Kaç TL oldu? Altın fiyatları da dövizdeki düşüş gibi düşmeye devam edecek mi?

İlk olarak güncel altın fiyatlarına değinelim. 17 Ağustos Cuma akşamı piyasaların kapanmasının ardından şu anda 20 Ağustos Pazartesi piyasaların açılmasına kadar ALTIN Fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Altın fiyatları 18 Ağustos 00.59 saati itibariyle güncel olarak:

  • Gram Altın Alış 227.16 TL Satış 229.10 TL
  • Çeyrek Altın Alış 371.02 TL Satış 378.59 TL
  • Cumhuriyet Altını Alış 1527.06 TL Satış 1542.49 TL
  • Yarım Altın Alış 742.04 TL Satış 757.18 TL
  • Tam Altın Alış 1499.22 TL Satış 1514.37 TL
  • 18 Ayar Altın Alış 170.11 TL Satış 171.83 TL

Türkiye’de piyasaların kapalı olmasının Altın fiyatlarının ne şekilde değişeceğine dair bir etkisinin olup olmayacağı tartışılırken Asya, Avrupa ve Amerika piyasalarının açık olacağı 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü Altın fiyatlarını bu sayfadan güncelleyeceğiz. Amerika ile yaşanan kriz sonucu kurdaki sert dalgalanma altını da etkisi altına almış, altın fiyatları da üst seviyelere çıkmıştı. Bir ara Çeyrek altın 450 TL seviyelerine kadar yükselmiş ardından gelen hamlelerle birlikte şu anda 360-370 TL dolaylarına düşmüştü. Altın fiyatlarının da döviz kurlarıyla bağlantılı olarak düşmeye devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Ancak ilerleyen günlerde yeni atılımların ve işbirliklerinin açıklanması ile dövizdeki sert yükselişin önünün kesilmesiyle altın fiyatlarının da reel seviyelere çekileceği söylenebilir.

20 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ ALTIN FİYATLARI NE OLACAK?

20 Ağustos 2018 Pazartesi günü devlet bankalarının ve Borsa İstanbul dahil Türkiye’de piyasaların kapalı olmasından dolayı spekülatif döviz ataklarının olabileceği konuşulurken BDDK aldığı tedbirlerle bu saldırıların önüne engeller koymuştu. Altın fiyatlarının 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde durağan seviyede değişmesi ve çok büyük bir gerileme veya ilerleme yaşamaması bekleniyor. Öte yandan Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yeni yaptırımlar yapılacağı yönündeki tehditleri Döviz ve Altın fiyatlarındaki artışı körüklüyor. Yine de Türkiye, yeni alternatifler üzerindeki çalışmalarını kısa sürede nihayete erdirdiğinde ve bağımlılıklarını azalttığında orta vadede döviz ve altın fiyatlarının düşmesi, gerçek seviyelerine gerilemesi bekleniyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Ekonomi

Yukarı